Okunma

Uzayı Monitörünüzden İzleyin


31 Ağustos 2011 Çarşamba 16:38
Uzayı Monitörünüzden İzleyin

Microsoft Research ürünü olan WorldWide Telescope, astronomi meraklıları için oldukça önemli bir yazılım. Programla NASA’nın Hubble ve Spitzer teleskoplarıyla birlikte diğer pek çok uydu tarafından alınan görüntüleri programınızda görüntüleyebilirsiniz.

Uzaydaki yıldızları, gezegenleri, uyduları, bulut kümelerini ve süpernova patlamalarını uygulama sayesinde izleyip, bu görüntüler hakkında pek çok bilgiye ulaşmak mümkün.

Uygulamanın en üstündeki menü çubuğunda bulunan Explore ve Guided Tours seçenekleri ile Mars, Satürn vb. pek çok gezegenle birlikte takım yıldızları kolaylıkla izleyebilirsiniz.

3D navigasyon olanağı sunan WorldWide Telescope özellikle küçük yaştaki kullanıcılar için de önemli bir kaynak niteliğinde. Uygulamayı sisteminize kurabileceğiniz gibi, web tarayıcınız üzerinden de kullanabilirsiniz.

İndir: Microsoft Search WorldWide Telescope
Web: World Wide Telescope Web İstemcisi 

:: Astronomi ile ilgileniyor musunuz?

 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Uzayı Monitörünüzden İzleyin”

 1. kararda101 dedi ki:

  canlının olmadığı hiç bir boşlık karesi yoktur. bu kesindir.

 2. warhead dedi ki:

  MS Worldwide Teleskop
  Google Earth
  Stellarium
  Celestia

  Bunlar en yaygın kullanılan astronomi programlar.Her birinin diğerinden üstün özellikleri var.Benim tercihim Stellarium.Belirtemeden geçmeyeyim Astoronomum.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Harika bir araç. Mükemmel!

 4. SDN Okuru dedi ki:

  evet önceden şoplanmadığı belli olmayan fotoları gösteriyor 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  indirdim güzel program anlımı bu fotomu yoksa hepsi

 6. bewko dedi ki:

  merak ediyorum aslında baktım ama canlı görüntüler değil galiba çekilen görüntüyü aktarıyor ama programı indirdim biraz kurcalarım.

" Uzayı Monitörünüzden İzleyin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uzayı Monitörünüzden İzleyin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uzayı Monitörünüzden İzleyin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "