Uzaylılar Pek Dost Olmayabilir


26 Nisan 2010 Pazartesi 10:30
Uzaylılar Pek Dost Olmayabilir

Fizik dünyasının ünlü ismi Stephen Hawking, belgesel kanalı Discovery Channel‘da yeni bir programa başladı. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ilk bölümde ise Hawking, bilim adamlarının iddialarının tam aksi bir açıklamada bulundu. Uzaylıların varlığını reddeden bilim adamlarına karşıt görüşte olan fiziğin ünlü ismi, evrenin durumu düşünülünce insanların tek akıllı varlık olmayacağını söyledi.

Hawking, evrenimizde bulunan binlerce yıldız sistemine bakılınca burada insanlardan daha gelişmiş varlıklar olacağını iddia etti. Ancak 68 yaşındaki, fizikçiye göre uzaylılar aslında düşünüldüğünün aksine dostane varlıklar olmayabilir.

 

Kaynaklarımızı tüketmek için gelecekler

Modern bilimin uzaylılarla iletişime geçmesinin çok tehlikeli bir davranış olduğunu söyleyen Hawking, bu projelerin insanlara zarar verebileceğini söyledi.

Kendi gezegenlerindeki, kaynaklarını tüketmiş ırkların, dünyayı keşfettiği zaman saldırgan bir tavır sergileyebilecekleri Hawking’in düşüncelerinden biri. Amerika‘nın keşfini ve dünyamızdaki tarihi olayları değerlendiren ünlü fizikçi, aynı işgalin uzaylılar tarafından gerçekleştirebileceğini düşündüğünü belirtti.

Hawking‘e göre, eğer kaynaklarını tüketmiş olan varlıklar dünyamıza gelirse, Amerika’nın keşfi sırasında yaşanan soykırımın insanlık içinde geçerli olabilir.  Özetle, gelişmiş ülkelerin başlattığı sömürgüleşme hareketleri dünyalar arasında yaşanabilir.

Uzaylılara inanan insanların ve derneklerin iddia ettiği, bize karşılıksız teknoloji ve dostluk sunacak olan dünya dışı varlıklar fikri, Hawking’e göre hiç gerçekçi değil.

Hawking‘in bu iddiası önümüzdeki, günlerde bilim dünyasında yeni tartışmalar yaratacak gibi gözüküyor.

:: Hawking’in iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Uzaylılar Pek Dost Olmayabilir”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Cogu kişi uzaylıların olmadıgını soglü***** pek inanmıyorum o kdr büyük bir evrenin icinde bizim bulunmamız uzaylılarında oldugunu takdir ediyor. Hem daha insan halkı uzaylıları görmeye hazır ***** simdiden gözükürler ise insanlarda bu panik,korku,vb gibi seyler ortaya cıkar

" Uzaylılar Pek Dost Olmayabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uzaylılar Pek Dost Olmayabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uzaylılar Pek Dost Olmayabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 2. 2 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 3. 3 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 4. 4 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 5. 5 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 6. 6 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 7. 7 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 8. 8 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 9. 9 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
 10. 10 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?