Uzaylıları Neden Duyamıyoruz?


22 Eylül 2015 Salı 18:00
Uzaylıları Neden Duyamıyoruz?

Uzaylılar hakkındaki değişik fenomenler her geçen gün su yüzüne çıkıyor. Varlıkları hakkında ortaya atılan iddialar ve komplo teorileri, tamamen gerçeği yansıtamadığı gibi bazı durumlar hükümetler tarafından ört bas edilmekte. Doğal olarak kesin ve net bir delille uzaylıların varlığını kanıtlayamayışımız, bizleri bu bilinmezlik denizinde farklı bilgi kaynaklarına teşvik edebiliyor.

Edward Snowden, Amerikan tarihinde en büyük sızıntı operasyonunu başlatan ve bu görevini başarıyla yerine getiren eski CIA ve NSA ajanı/yazılım ve haberleşme uzmanı. Snowden, ilk defa 2013 senesinde 5 Göz Ortakları’nı ifşa ederek başlattığı süreci 7 ay boyunca sürdürdü. İlk başlarda Latin Amerika ülkelerinden birine kaçmayı hedefleyen Snowden, Jullian Assange’ın önerisiyle Rusya’ya sığındı. İlk etapta 3 hafta havalimanında bekletilen ve daha sonra bir yıllık yasal sığınma izni alan Snowden, şimdilerde Rusya’dan dünyaya sesini duyuruyor.

Binlerce kilometre öteden canlı yayına katıldı

Neil deGrasse Tyson’ın programına teknolojinin nimetlerini kullanarak katılan Snowden, bir ses değiştirici arayüzü ile merak edilenleri yanıtladı. Programın özellikle merak edilen sorusu şuydu: Uzaylıları neden duyamıyoruz?

Snowden’in teorisine göre iletişim araçlarımız henüz bu kadar ileri seviyede değil. İnsanoğlu, uzak mesafelerde birbirleri ile haberleşirken radyo frekanslarını kullanıyor. Bu, hangi uygarlık olursa olsun değişmez bir gerçek. Uzaylılar da bu frekansları kullanmakta. Fakat iletişim ağımız deşifre edilemeyecek kadar karmaşık bir durumda. Bu da havadaki sinyalleri rastgele cızırtılar ve biplemeler şeklinde duymamıza sebep oluyor. Hatta Snowden’in iddiasına göre gelişmiş bütün radyo cihazlarında geniş bant frekanslarda yakaladığımız tüm biplemeler ve cızırtılar şifresi çözülememiş ve boşlukta süzülen uzaylı haberleşmelerinden ibaret.

Uzayda milyarlarca kilometrelik bir alanda frekans çöplüğü olduğunu ve Amerikan hükümetinin şifreleri çözmesi için 70 kişilik uzman bir ekibi görevlendirdiğini söyleyen Snowden; “İletişim tekniklerimiz aynı fakat şifreleme metodunu geliştirmek lazım. Bizim onları duyamayışımız gibi onların da bizi duyamadığını belirtmek isterim. Bunun ötesinde bir düşünce kainatın varoluşuna aykırı” sözlerini de ekleyerek programdan ayrıldı. 

:: Uzaylılar gerçekten var mı? Sizce gerçekten dünyamız dış varlıklar tarafından ziyaret ediliyor mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

57 yorum - “Uzaylıları Neden Duyamıyoruz?”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  suda bir balık gördüğünüz zaman şaşırmazsınız değil mi neden çünkü o yüzen balık kendi bünyesinde suda yaşamaya elverişlidir solungaçları vardır ve bu balıklar dünyamızdaki denizlerde okyanuslarda yaşıyor ama balığı sudan çıkardığınızda o balık karada su olmadan yaşayabilir mi tabiki yaşayamaz insanı ele alalım bir insan suyun içinde bir balık gibi bir ömür yaşayabilir mi şu an ki dünya şartlarında tüpsüz yada dalgıç kıyafetsiz tabiki yaşayamaz çünkü dna ve vücut şartları buna müsait değildir peki bu durumda balıkları inkar edebilirmiyiz tabiki edemeyiz çünkü onların organizmaları bizden farklıdır peki insanlar uzaya çıktığında oksijensiz yaşayabilir mi yaşayamaz ama biz yaşayamıyoruz diye bu evrende başka varlıklar yaşayamaz anlamına gelmez yada bizim teknolojimiz uzaya çıkmaya yetersiz diye evrende başka varlıklar bizim gezegenimize gelemez anlamına gelmez kusura bakmayın arkadaşlar ama 1947 den sonra abd de gözle görülür bir teknoloji gelişmesi ortada iken yaptığınız yorumlarla kendinizi komik duruma düşürmeyin ama burda yaradılışçılar çok din iman allah peygamber lafları bahsediyor biraz dünyanızı genişletin tek bir kitaba bağlı kalmayın ve şunuda unutmayın ki kuran kitap olarak inmedi insanlar tarafından kitaba döküldü ve inen ayetlerin değiştirilmediği garantisini veren adam ciddi anlamda yaşamını gözden geçirmesi gerekir

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  kainatta gelişigüzel yaratma fiili yoktur..
  7 tür veya cins varlık vardır.. aşağıda açıkladık.
  mesela ANDOMEDİYA,da varlık bu yapısı ile yaşamaz..ama koskoca galaksidir.
  türeve uygun değildir. ancak kıyamet sonrası şekiller ve versiyonlar tümden değişecektir..bu ilahi bir emirdir.
  ……..
  kıyamet sonrasi biz !(Allah kudreti !) semavaatı (kainat) yağ gibi eritip,başka bir şekle tebdil (dönüştürme) edeceğiz..ayet..

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  snowden sifreli bi mesaj yollamis kimse anlamiyo galiba ..artik amerikaya calismak istedigini ancak irtibata gecilmesini bekledigini soylemis adam..mesaji iyi okuyalim

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  insan evrene halife olarak gönderilmiştir ***** ki başkaları var ama en gelişmişi biziz

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Geberince herkes ***** Var mı? Yok mu?!!! :))

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Başka varlıklar elbette var ama insan sadece dünyada var. Başka yerde olması mümkün degil. Var eden herşeyi tek varetm iştir.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  – uzaylıları neden duyamıyoruz?
  – olmadıkları için olabilir mi?

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Milyarlarca galaksiyi yaratan Allah sadece insanı mı yarattı? Bence hayır.belki milyarlarca varlık yarattı ve her birine kendi dünyasını yarattı bu soruların cevabını Sadece bizi yaradan bilir…

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  uzay çok büyük lan

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  çocukluğumuzda orta ve uzun dalga radyo kanalları arasında gezinirken, kimi sabit, kimi değişken farklı farklı sesler algılardık. Çok üzerine düşmedik, zira frekans karışıklığının sonucu derdik. Ama özel oluşturulmuş gibi çıkan bu sesler, hiçte kendiliğinden oluşmuş değil bence. Günümüzde konuyla ilgili düşüncem bu.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Yorumlara bakiyorum da bazi arkadaslar Allah kitapla kafayi bozmus durumda, at gozlugu takiyor ve olaylara daha genis acidan bakip bilimsel ***** bu kafayi) Yasadigimiz galakside yalniz olmadigimiza tum kalbimle inaniyorum.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  yıllar önce çözülen bir fenomene uyduruk cevap vermiş adam.o cızırtılar büyük patlamadan arda kalan 1,9 mm dalga boyuna sahip microdalga ışımasının ürünüdür.aynı zamanda televizyondaki karıncalanma olayı da aynı sebepten oluş***** bunların uzay haberleşmesiyle yakından uzaktan ilgisi yoktur.

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  "Uzaylılar" ülke mi şehir mi. Google earth de bulamadım. bi de burada yaşayan adamlar niye bizim radyolarımızı bozuyor. bandrol parası ödüyoz ..q.

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Yorumlari okudukca guluyorum. Ne keriz insanlar varmis yahu.

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  çünkü onlar uzaylı. o yüsten *****

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Uazylı dediğimizde aslında İNSANOĞLU…başka bir yaratık değil…bizide bu geZegene koydular izliyolar…olay bu!!!

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Onlar kör bizi duyamazlar

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  karşılıklı duyulmuyormuş hmm ilginçmiş….

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  cin,lere uzaylı ismi takılmış..onlar 1 saat çekmeden mars,a gidip gelirler.
  insanda 12 ayda gider fakat geri dönemez..
  ……
  bu kişi birde kainatın yaradılışının aykırı,lığını söylemiş..
  tam kafayı yemiş bu kişi..Allah bilirki rusya,da ne içirdiler kafayı sıyırdı.
  şimdide frenkas karmaşıklığını ileri sürüyor bu *****..
  yani OYUN BİLMEYEN KIZ YERİM ***** gibi.
  ……………..
  ***** uydurma şekiller çizerek,işte uzaylı 51,area,da gizli.
  işte düştükleri elips şeklindeki uçan daire..falan filan..
  bir metal atmosferden geçtiği anda,yer yüzünde radarlarda görünürken
  bu metal nasılda görünmüyor..hem uzayda jealurji fabrikaları mı var?
  metal nereden buluyorlar..ayrıca elips veya başka şekillere nasıl ***** dükkanları veya atölyeleri mi var bilinmeyen gezeğenlerde., bu kadar hızlı gelip gitmelerinin yakıtları nedir.?
  radarları veya rotaları ne ile ***** bunlarda cam fabrikalarıda var..çünkü radarların ekranı cam,dır.
  ve yazılımları nedir.? hep hikaye yav.
  bu görüntüler ***** benzer devletlerin basit oyunlarıdır.
  birisi gelir tanrı var,der birisi gelir tanrı yok der.
  birisi gelir tanrı üç***** ***** gelir der Babaoğlu ve Meryem ve kutsal ruh der 4,e çıkarır..
  valla bu batılıların hiçbirine yüzde yüz inanmamak gerekir..
  mademki uçandaire var,,uzaylı ***** abd veya başka devletler özellikle ***** dünya halkından ***** yani millet bunlardan korkacakmı ?
  ay,a da gittikleri meçhuldür..***** laswegas yakınlarında (bu alan tamamen çöl,dür) stüdyo kurmuşlar ay havasını vermişler eee biz ay,dayız,,
  sene 1969,,o zamanki teknoloji ile ay,a giden abd ve rus,,2015,yılındaki 100 defa gelişmiş cihazlarla insanlı olarak niçin aya gitmiyor..
  uçanla kaçana inanmayın..yalan bunlar..

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Kuran da bile dünyada yalnız olmadığımız vurgulanmış. Ben uzaylıların varlığına inanıyorum. Onlar var ve teknoloji konusunda gerçekten illerideler. Mars konusuna gelince de geçende okuduğum bir yazı çok mantıklı gelmişti. Mars'ta hayat var. Daha önce istilaya uğradığı mantığını destekliyorum.

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  hiç adamların cızırtı şeklinde konuştuğu akıllarına gelmemiş mi? bi tanesi de iyisi kötüsü derdine düşmüş. sen önce bi tanesini gör de ondan sonra düşünürsün iyisi kötüsü var mı diye.

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  kodlara alerjileri var…

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Dunya hayatinin icine ettiniz uzayda hayat varmi diye birtaraflarinizi yirtin ne yapacaksiniz olsa oralaridami somureceksiniz

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Yorumlara baksana mantık bu mu

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Uzaylilari duyamiyoruz cunku konusmuyolar

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Olmadıkları için olmasın 🙂

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Marsta hayat var, ister inan ister inanma.

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Uzaylılar neden şifreleme kullanıyor bize karşımı ?! kendi aralarında mı ?! öyle ise demekki onlarında iyisi kötüsü var peki bize hangisi denk gelicek …

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  uzaylı muzaylı yok…

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Şifresini çözseler anlayacaklar mı? Herhalde filmlerde olduğu gibi ingilizce konuşmuyorlardır 🙂

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  ya he he

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  Hmm saçma -_-

" Uzaylıları Neden Duyamıyoruz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uzaylıları Neden Duyamıyoruz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uzaylıları Neden Duyamıyoruz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 2. 2 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 3. 3 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 4. 4 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 5. 5 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 6. 6 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 7. 7 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 8. 8 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 9. 9 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 10. 10 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG