Okunma

Uzun Oyun Dönemi Bitiyor


19 Haziran 2008 Perşembe 21:00
Uzun Oyun Dönemi Bitiyor
Deus Ex serilerinin fikir babası Warren Spector, uzun oynanışa sahip oyunları sevenlere kötü haberi verdi; uzun oyunların devri kapanıyor. Aslında çok da büyük bir sürpriz değil bu durum, zira oyunların maliyetleri yakın zamanda 100 milyon dolarları bulur hale geldi. Spector, artan masrafların karşısında taleplerinde devasa boyutlara geldiğini belirterek, eskiden sadece grafikleri iyi olan bir oyun başarı yakalayabilirken, bugün bunun mümkün olmadığına dikkat çekti.

Çoğu Oyuncu Son Bölümü Görmüyor

Şu anda GTA IV oynayanların sadece %2 gibi bir bölümünün oyunu bitirdiğini tahmin eden Warren Spector, 100 milyon dolarlık bir oyun yaptıklarında, her oyuncunun son bölümü görmesini arzuladıklarını söyledi. Deus Ex gibi bir efsanenin ardından, şimdilerde Disney‘in sahip olduğu Junction Point Studios‘ta kreatif direktör olarak çalışan Spector, "Disney ile çalışmayı seviyorum, çünkü siyah deri giyip silah kullanan adamlarla ilgili oyunlar yapmaktan bıktım." açıklamasında bulundu.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Uzun Oyun Dönemi Bitiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uzun Oyun Dönemi Bitiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uzun Oyun Dönemi Bitiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "