Uzun süre Mass Effect görmeyeceğiz!


14.05.2017 14:00:00
Uzun süre Mass Effect görmeyeceğiz!

BioWare‘un geliştirdiği ve Electronic Arts‘ın geçtiğimiz haftalarda piyasaya sunduğu Mass Effect: Andromeda, genel anlamda olumlu notlar alsa da, çoğu oyuncu için hayal kırıklığı olmayı da başarmıştı.

Yine de EA, tüm olumlu ve olumsuz eleştirileri değerlendirdi ve Mass Effect serisine uzun bir süre ara vermeyi kararlaştırdı. Böylelikle bir süre yeni bir Mass Effect oyunu görmeyeceğiz.

Oyunun geliştiricisi ise şu an ismi açıklanmamış bir proje üzerinde çalışıyor. Genel anlamda ise destek stüdyo olarak görevlerine devam edecek. Yani geliştirme aşamasında olan herhangi bir oyuna destek verecek.

17-05/12/mass-effect_-andromeda_hub-main.jpg

Mass Effect: Andromeda’nın Multiplayer modu geliştiriliyor!

BioWare Montreal‘daki çalışanların bir kısmı ise EA Motive stüdyosuna transfer edildi. Geri kalan kısım ise diğer oyunlara destek olurken, Mass Effect: Andromeda‘nın Multiplayer modu üzerinde çalışacak.

Electronic Arts, benzer kararı 2012 senesinde piyasaya sürdüğü Medal of Honor: Warfighter için de uygulamıştı. Bu karar sonrasında aradan 5 sene geçmesine rağmen henüz yeni bir Medal of Honor oyunu göremedik.

:: Electronic Arts’ın bu kararını nasıl buldunuz? Sizce seri devam etmeli mi?


 • yazarTayfun Kumaş

  Yaptığı modlar ve Türkçe yamalar ile sektörde adını duyuran Tayfun'un yeni durağı ShiftDelete.Net oldu. Tayfun, damarlarına kadar Grand Theft Auto serisini hisseder ve bilim, teknoloji ve oyuna bayılır.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Uzun süre Mass Effect görmeyeceğiz!” üzerine 5 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   1- Oyun dandik falan değil. Hataları olmasına rağmen gayet eğlenceli bir oyun.
   2- Mass Effect serisi öyle kolay kolay bitmez. Medal of Honor, BF gibi serilerin gölgesinde kaldığı için gitti. Ama ME serisini EA kolay kolay gözden çıkartamaz…

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Bir efsaneyi daha yok ettiler…

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Oyun bencede berbat. Medel of honor Un son oyunuda ultra dandik idi

  4. SDN Okuru dedi ki:

   bu dandik oyundan sonra daha fazla çıkarmasınlar bi zahmet

  Yorum yazın

  Geri bildirim