Valheim için 4K doku paketi yayınlandı


27 Mart 2021 Cumartesi 22:56
ABONE OL
Valheim için 4K doku paketi yayınlandı

Çıktığı günden beri popülerliğini hiç kaybetmeyen Valheim oyunu, yükselişine devam ediyor. Güncellemelerle sürekli olarak kendini yenileyen oyun, iki yeni mod ile görüntü kalitesini maksimum boyuta taşıdı.  

Valheim modları, Iron Gate Studio tarafından geliştirilen ve oyunun görsellerine büyük oranda iyileştirmeler sağlayan destek paketleri. İlk mod, gerçekçi kaya, duvar ve kale dokuları sunuyor. Yüksek kaliteli, 4K çözünürlüklü bir doku paketi. İkinci mod ise Alan Derinliği sağlayan ve görüntüdeki netliği arttıran bir paket.

Valheim gerçekçi 4K doku paketi

4k doku paketine sahip mod, kale içerisinde ve etrafında bulunan tüm çevresel unsunları barındırıyor. Bu modu yüklemek için BepInEx ve Özel Doku modları gerekiyor. Paket içerisinde Vikingler zamanından kalma kayalar bulunuyor. Oyundaki kalelerin ve taşların görünümü eski çağdan esintiler barındırıyor. Kayalar, rengi biraz soluk ve toprak rengine yakın bir renk paletine sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Valheim 4K doku paketi

Yüksek görüntü kalitesine sahip bu mod, standart olarak 3840 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip. Ancak mod yapımcısı bu modun aslında teknik olarak, 4k çözünürlüğün de üzerine çıktığını ve 4000 x 4000 piksel çözünürlüğe sahip olduğunu dile getiriyor.

Öte yandan modu kurmak için içerisinde bulunan dosyaların tümünü seçin ve kopyalayın. Daha sonra ”CustomTextures’‘ klasörüne .PNG dosyalarını aktarın.

Valheim 4K doku paketi

Valheim 4K doku paketini indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Valheim Alan derinliği (Depth of field) modu

Alan derinliğini iyileştiren mod sayesinde ise görüş mesafesini minimum ve maksimum değerde ayarlayabiliyorsunuz. Detaylı bilgilendirme için mod geliştiricisi paket özelliklerini anlatan şu açıklamaları yaptı:

”Oyunun Depth of Field için varsayılan minimum mesafesi 50’dir. Minimum değerde yaptığım testler, bana göre oyunu çok biraz fazla bulanık hale getirdi. Biraz deneme yoluyla 75 değeri benim için tatlı bir nokta haline geldi. Modun varsayılan değeri 75 olarak ayarlı ve siz bunu kendi zevkinize göre değiştirebilirsiniz.”

Valheim depth of field modu

”Oyunun maksimum derinlik mesafesi için varsayılan değer 3.000’dir. Bu değer bana gayet iyi görünüyor. Bu noktada hiçbir nesne bulanıklaşmıyor. Uzak mesafelerin bulanıklaşmasını istiyorsanız bu değeri biraz düşürebilirsiniz. Bu mod için varsayılan maksimum değeri 3.000’de bıraktım.”

Valheim alan derinliği modu

Depth of field modunu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Valheim artık Steam‘de Erken Erişim sürümü olarak mevcut.
yazarMehmet Tandoğan

1994 yılında İstanbul Eminönü'nde doğdum. Uzun yıllardır oyun ve teknolojiyle iç içeyim. Oyun sektörü ile ilgili birçok yerelleştirme çalışmasında yer aldım. SDN ailesi ile oyun ve teknoloji yolculuğumu sürdürüyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Valheim için 4K doku paketi yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Valheim için 4K doku paketi yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Valheim için 4K doku paketi yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!