Valorant 2.05 güncellemesi oyuncuların canını sıktı


22 Mart 2021 Pazartesi 20:57
ABONE OL
Valorant 2.05 güncellemesi oyuncuların canını sıktı

Geçtiğimiz günlerde Riot ekibi Valorant oyunu için 2.05 güncellemesi adı altında yeni bir yama yayınladı. Güncelleme ile birçok hata düzeltilip, yeni özellikler oyuna dahil edildi. Ancak hem Reddit kullanıcısı Affectionate Gift916‘un raporuna hem de oyuncuların geri bildirimlerine göre, kritik bir hatadan dolayı oyuncular, oyuna girememeye başladı. Oyunun düzgün olarak başlamamasına engel olan hata oyunculara gerçekten zor anlar yaşatmaya devam ediyor.

Yama 2.05 ile gelen düzeltmeler

Yeni güncelleme ile birçok sorun ortadan kalkıyor ve daha stabil bir oyun akıcılığı hedefleniyordu. Gelen düzeltmeler arasında AFK oyuncuların ve sohbet sistemindeki argo içerikli mesajların engellenmesi konusunda değişiklikler yer alıyordu. Ayrıca karakterler arasında birtakım denge değişiklikleri ve kullandıkları silahlardaki birçok sorun için düzeltmeler de bu güncelleme içerisindeydi.

Tüm bu çalışmalara rağmen oyunun düzgün çalışmasını engelleyen kritik bir hata kendini gösteriyordu. Oyuncuların geri bildirimleriyle açığa çıkan bu sorun, çözüm noktasındaki gizemini hala korumaya devam ediyor. Başlangıç ekranında bu sorun hakkında herhangi bir hata mesajı ve kilitlenme raporu gözükmüyor. Bu yüzden oyunu açmaya çalışan kullanıcılar, tepki vermeme sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Sorunu yaşayan TheBeast572 kullanıcısının Twitter‘daki gönderisine aşağıda bakabilirsiniz.

Görev yöneticisi penceresi de çalışmıyor

Yine geri bildirimler sayesinde öğrendiğimiz, Görev Yöneticisi‘nin açılmaması sorunu da bu hata silsilesi içerisinde yer alıyor.  Reddit platformunda yer alan Affectionate_Gift916 kullanıcısının paylaşmış olduğu rapora göre hatanın, oyunun kendisini yeniden açmaya çalışmasıyla alakalı olduğu bildiriyor.

Valorant 2.05 güncellemesi

Valorant 2.05 güncellemesinden sonra yaşanan sorun

Vanguard’ı yeniden yükleyerek sorunu aştılar

Öte yandan Riot ekibi henüz bu hatayı kabul etmedi ve resmi olarak onaylamadı. Ancak bazı kullanıcılar bu sorunu çözmeyi başardı. Riot ekibinin Valorant oyunu için geliştirdiği koruma sistemi olan Vanguard‘ı yeniden yükleyerek birçok kişi bu hatayı çözüme kavuşturdu. Ancak sorunun çözümü her kullanıcıda aynı şekilde işlemiyordu.

Oluşan hata özellikle Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya‘da olmak üzere birçok bölgede mevcut durumda. Dolayısıyla her bölgeden, yüzlerce oyuncunun geri bildirim sağladığı bir hata, gerçekten de bunun kritik bir sorun olduğunun göstergesi haline geliyor.

Şimdiye dek, Riot yetkilileri bu konu hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı. Twitter gibi sosyal medya platformlarında bulunan Valorant oyuncuları, bu konudaki hayal kırıklıklarını paylaşmaya devam ediyor. Oyuncular, yetkililerin bir an önce bu sorunu çözüme kavuşturmalarını istiyor.
yazarMehmet Tandoğan

1994 yılında İstanbul Eminönü'nde doğdum. Uzun yıllardır oyun ve teknolojiyle iç içeyim. Oyun sektörü ile ilgili birçok yerelleştirme çalışmasında yer aldım. SDN ailesi ile oyun ve teknoloji yolculuğumu sürdürüyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
ssssssssss
ssssssssss
20 gün önce

vanguard tekrar yüklenince sorun çözülmedi antivirüs programını deaktif edince girdi oyuna

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
20 gün önce

Önce oyundaki hile problemini cozsunler. Aim hack yüzünden başka serverda oynuyoruz oyunu .

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
20 gün önce

Bazı oyuncuların gecikme değeri de normalden aşırı fazla olmaya başladı.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
19 gün önce

İlk önce hilelere bi koruma getirsinler

" Valorant 2.05 güncellemesi oyuncuların canını sıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Valorant 2.05 güncellemesi oyuncuların canını sıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Valorant 2.05 güncellemesi oyuncuların canını sıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme