Valve sonunda yeni bir oyun yapıyor!


09 Ağustos 2017 Çarşamba 09:00
Valve sonunda yeni bir oyun yapıyor!

Oyun dünyasının mihenk taşı firmalarından biri olan Valve, Dota 2’nin yıllar sonrasında ilk kez yepyeni bir oyunla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ve evet, daha habere bile başlamadan konumuzun olası bir Half Life 3 olmadığını tahmin etmiş olmalısınız.

Dota 2 için kart oyunu Artifact geliyor!

Aslına bakarsanız Valve’dan beklediğimiz şey kesinlikle bir Dota 2 kart oyunu değildi. Half-Life, Left 4 Dead, Portal ve hatta yenilenebilecek bir Team Fortress varken, neden böyle bir oyun seçildi anlamak mümkün değil.

Yayınlanan kısa bir fragman tanıtımı ile duyurulan oyun Artifact logosunu oluşturan taşların birleşmesinden daha fazla bir bilgi içermiyor. 2018’de çıkacak oyunun nasıl olacağı ve nasıl görüneceğiyse önümüzdeki günlerde belli olacak. 

The International 2017 sırasında gösterilen teaser’a verilen tepkiyse, Valve’ın hayranların isteklerini hiç anlamadığının en büyük kanıtı oldu. Valve’ın artık AAA standartında oyunlar yapmıyor olması, firmanın sadık destekçilerini de bezdirmiş durumda. En son Portal 2 ile hikaye odaklı bir yapım sunan Valve, uzun bir süredir Dota 2, CS:GO ve Steam döngüsünden çıkamıyor.

Bakalım, Artifact nasıl bir oyun olacak?

:: Valve’ın yeni oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarEmin Çıtak

  Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Valve sonunda yeni bir oyun yapıyor!” üzerine 14 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   nokia alın

  2. SDN Okuru dedi ki:

   bütün yorumları okudum ve hiç şöyle şeyler duymadım valve senin gelmişini geçmişini … Daha ömrümde bu kadar saygılı yorum atan bi topluluk görmedim . yorumlarını paylaşan herkese teşekkür ederim .bende dota alemine yeni girmiş olsamda bu oyun hemen ilgimi çekti

  3. SDN Okuru dedi ki:

   valve olmazsa batarsa pcdeki oyun sektörü biter hiç bir online platform bu kadar çok oyuncuya hitap etmiyor ps xbox dayatma ile üye topluyor başka şanaları yok ama steam öyle değil isteyen bir çok platfprm varken steame üye oluyor

  4. SDN Okuru dedi ki:

   ya arkadaş o kadar konuşuyorsunuzda adamlar güzel bişey ortaya koymaya çalışıyor sonra bir fiyasko çıkacak herkes valve söyle valve böyle volvo fix valve diye naralar atacak o yüzden adamlar bu kadar geç çıkartıyor oyunu bir oyunu pcye çıkartmak ve onu optimize etmek her babayidin harcı değil ea gameai ubisoftu görüyoruz boktan grafiklerde bile canavar gibi sistemde stabil fps nadiren görüyoruz buglar vs cabası iyi bir oyun göreceksiniz sabredin

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Left4died2 ye yeni başladım sıkıntı yok. 🙂

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Benim düşüncem 2018 de Valve tarihinin en büyük yılı olucak 3 Paketini Tanıtacak(Half-life 3 Left For Dead 3 TF3 Portal 3 Gibi) oyunları tanıtacak diye tahmin ediyorum.

   Zaten Artık Valve nin son şansı ya sahaya inecek yada bidaha oyun dünyasında yeni bir oyun yapmayacak.

  7. SDN Okuru dedi ki:

   yeni oyun çıkarmasına gerek yok elindeki oyunları zaten geliştiriyor neden yeni bir oyunla risk alsın dota 2 zaten tek başına yeter bence

  8. SDN Okuru dedi ki:

   bu devirde kart oyunu yapmayanı dövüyorlar zaten

  9. SDN Okuru dedi ki:

   3 senin bir yerlerine girsin VALVE

  10. SDN Okuru dedi ki:

   Half life ve portal oyunlari guzel.

  11. SDN Okuru dedi ki:

   Dota 2 diğer saydıklarınızdan daha çok oynandığı ve bir kart oyunu için daha uygun olduğundan bu oyun için bir kart oyunu yapılması bence gayet doğ***** şaşılacak birşey göremiyorum.

  12. SDN Okuru dedi ki:

   Büyük bir heyecenla acaba ''Lef 4 Dead 3'' mü geliyor diye girdim konuya hadi Valve bunuda bekliyoruz.

  13. SDN Okuru dedi ki:

   halflife 3 bekliyoruz

  14. SDN Okuru dedi ki:

   Geleceğin oyununu yapmak istiyorlar.

  Yorum yazın

  Geri bildirim