Okunma

Vatikan, Arşivini Nasıl Dijitalleştiriyor?


10 Temmuz 2014 Perşembe 14:00
Vatikan, Arşivini Nasıl Dijitalleştiriyor?

EMC tarafından 8 Temmuz 2014’te Londra‘da düzenlenen “Redefine Possible” temalı toplantıyı yerinde izledik.

Dünyanın birçok ülkesinden davet edilen gazeteci ve analistlerin katılımıyla başlayan toplantıda açılış konuşmasın EMC’nin Information Infrastructure biriminden sorumlu CEO’su David Goulden yaptı.

Akıllı cihazlar ve birbiriyle haberleşen makinelerin sayısının hızla artması, bu iletişimi sağlıklı ve geliştirilebilir halde sunmak isteyen kurumların ihtiyaçlarını da şekillendirdiğini belirten Goulden, yenilenen IT yatırımlarıyla maliyetleri azaltmanın avantajlarını ve bu değişimi en iyi şekilde gerçekleştirmenin nasıl olacağı hakkında önemli bilgiler verdi.

EMC’den özel açıklamalar!

Videoyu YouTube üzerinden izlemek için tıklayın.

TechInside.Com‘un EMC Kıdemli Pazarlama Çözüm Yöneticisi Craig Cotton ile gerçekleştirdiği özel röportajı izleyebilirsiniz.

Yenilikler üst üste geldi!

EMC, tüm bu değişime ayak uydurarak geleceğini güvenli br şekilde planlamak isteyen şirketler için, katılımcılar tarafından büyük beğeni toplayan bir dizi yeni ürün ve hizmetini de yine bu etkinlikte duyurdu.

Bunlar arasında ilk sırayı depolama çözümlerine yeni bir soluk getirecek olan EMC Xtreme IO 3.0 aldı. Bu çözümle beraber, sistemlerin anlık yazılabilir görüntülerini almak (Writable Snapshots), daha iyi sıkıştırma oranları yakalamak ve çok daha güvenli şifrelemeler elde etmek mümkün.

Bir diğer yenilik ise VMAX 3 oldu. Endüstride, kurumsal depolama alanında ilk açık veri hizmeti platformu olarak duyurulan bu hizmet sayesinde maliyetler yarıya inerken, eski yapıya oranla 3 kat daha fazla performans almak mümkün hale geldi.

EMC tarafından satın alındığı açıklanan TwinStrata, VMAX 3‘ün bu performansını sunabilen altyapıya dahil edildi.

Etkinlikte duyurulan yenilikler serisinde yerini alan ViPR 2.0 ile beraber, blok depolama, coğrafi bölgelere uygun olarak çoğaltma ve dağıtma görevlerini yapmak mümkün. Ücretsiz olarak indirilebilir hale gelen araç ile birlikte, ilk 50 TB’lık trafik de kurumlara ücretsiz olarak sunuldu.

Vatikan, EMC ile dijitalleşti!

İlgi çeken başlıklardan biri de Elastic Cloud Storage‘ın duyurulması oldu. Sebebi ise, Goulden tarafından duyurulan hizmetin ilk müşterisinin Vatikan olması. Vatikan, 3 Petabyte’lık tüm arşivini bu hizmet sayesinde yedekleyerek saklayacak.

Yeniliklerden nasibini alan Isilon sistemlerinde ise güncellenen donanım altyapısı ile beraber ulaşılan en son imkanlar paylaşıldı. Kıyaslamalar sonucunda her bir node için 2 kat performans elde edilirken, yarı yarıya düşen maliyetler artık mümkün olabilecek.

Kurumsal teknoloji haberlerini ve özel videolarını Techinside.com‘u takip ederek öğrenebilirsiniz.

:: EMC’nin kurumsal dünyaya duyurduğu yenilikler için neler söylemek istersiniz?

 

 

 
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Vatikan, Arşivini Nasıl Dijitalleştiriyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Hackercı ne be :)))

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Hackercılara iş göründü?

" Vatikan, Arşivini Nasıl Dijitalleştiriyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vatikan, Arşivini Nasıl Dijitalleştiriyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vatikan, Arşivini Nasıl Dijitalleştiriyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "