Okunma

Bilgisayar Almak İsteyenlere Müjde


16 Haziran 2009 Salı 13:38
Bilgisayar Almak İsteyenlere Müjde

Son 3 aydır iç talebi canlandırmak amacıyla uygulanan KDV ve ÖTV indirimi 15 Haziran’da sona ermişti. Gelen talepleri değerlendirmek üzere toplanan Bakanlar Kurulu, KDV ve ÖTV indiriminin sürmesi kararını aldı. Aralarında bilgisayarların da dahil olduğu bazı ürün gruplarında indirime devam kararı alındı. Bilgisayar ve mobilya grubunda yüzde 18’lik vergi indirimine yüzde 8’le devam edilirken otomotivde değişen oranlarda indirim kararı alındı.

Yeni Tarihler

Alınan indirime devam kararı 30 Eylül 2009’a kadar sürüyor. Bilgisayar mal grubunda içinde bulunduğumuz indirim dönemi 30 Haziran 2009’da bitiyordu. Alınan kararla yüzde 8’lik vergi oranı 1 Temmuz 2009’dan itibaren yoluna yine aynı oranla devam edecek. Otomobil almayı düşünenler içinse durum biraz farklı. Normalde yüzde 37 olan 1600 cc  altı otomobiller için ÖTV oranı, 15 Mart – 15 Haziran 2009 arasında yüzde 18’e indirilmişti. Bugünden başlayan yeni dönemde ise indirim yine var, ancak yüzde 37 yerine yüzde 27’lik vergi oranı uygulanacak.

:: ÖTV indiriminin sürmesinden mutlu musunuz?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Bilgisayar Almak İsteyenlere Müjde”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    vergilerin çokluğu , asosyal ve enflasyonun yüksek olduğunu gösterir.

" Bilgisayar Almak İsteyenlere Müjde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilgisayar Almak İsteyenlere Müjde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilgisayar Almak İsteyenlere Müjde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "