Okunma

Veri Depolamada Yeni Değerler


19 Şubat 2010 Cuma 07:49
Veri Depolamada Yeni Değerler

Veri depolama ve yedekleme pazarında hesaplı çözümler sunan giriş seviyesi Fujitsu ETERNUS veri sistemleri, yeni teknolojiler ve yazılımlarla yepyeni bir kulvara girmeye hazırlanıyor.

Yeni yönetim yazılımı ETERNUS SF Express, 2,5 inçlik disklerin kullanımına izin veren yer ve enerji tasarruflu Fiber Kanal tasarımı ve replikasyon becerilerine sahip yeni ETERNUS DX90 modeli ile güç kazanan Fujitsu ETERNUS disk veri depolama sistemleri, kurumsal pazardaki iddiasını her geçen gün daha da artırıyor (Fujitsu Sunucu Sektöründe Genişleyecek).

 

ETERNUS SF Express’in Avantajı

Fujitsu’nun Dinamik BT Altyapıları vizyonu ile değişen kurumsal ihtiyaçlara uyum sağlayan ETERNUS SF Express yönetim yazılımı ile yöneticiler, işletme genelinde kullanılan tüm Fujitsu ETERNUS DX giriş seviyesi disk tabanlı veri depolama sistemlerini tek bir noktadan izleyebiliyor ve kolayca yönetebiliyor.

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri hedefleyen bu yazılımın kullanım kolaylığı nedeniyle kurum içinde bu işe özel uzman birinin görevlendirilmesi gerekmiyor.

ETERNUS SF Express, gelişmiş kopyalama teknolojisi ile veri kopyalarının (clone) üretimini ve veritabanlarının herhangi bir anda salt okunabilir kopyalarının (snapshot) alınmasını sağlayarak üretilen bilginin daima güncel kalmasını sağlıyor.

 

Fujitsu, Eternus disk veri depolama sistemleri, kurumsal pazardaki iddiasını her geçen gün daha da artırıyor. 

 

ETERNUS DX90 ile Replikasyon

ETERNUS güvenli veri sistemlerine değer katan yeni ürünlerden biri olan ETERNUS DX90 modeli Fujitsu’nun bu giriş seviyesi ürün ailesine replikasyon becerileri katarak önemli bir boşluğu doldurdu.

ETERNUS DX90’a yazılan verileri aynı zamanda ikinci bir ETERNUS DX90 cihazına eşzamanlı veya eşzamansız olarak kaydetmeye (replikasyon) yarayan teknoloji, özellikle olağanüstü durum yönetimi ve iş sürekliliği kaygısı yaşayan kurumlar için ideal bir seçim olarak öne çıkıyor.

Kurumsallaşma yolunda bilgi güvenliğine büyük önem veren ve veri replikasyon özelliklerini en ekonomik şartlarda kullanmak isteyen küçük ve orta ölçekli şirketler için, ETERNUS SF Express yönetim yazılımı, ETERNUS DX90 ve Remote Copy lisansı komple bir çözüm seti oluşturuyor (Fujitsu’dan Uçtan Uca Bulut Bilişim).

 

2,5 inç Disklerle Yer ve Enerji Tasarrufu

ETERNUS DX60, DX80 ve DX90’ın bu alternatif modelleri, 24 adede kadar 2,5 inç SAS sabit diskin yer alabildiği 2U standardında raf modüllerinin her birinde kullanıcılarına 146 GB veya 300 GB gibi yüksek bir veri depolama hacmi sunuyor.

Bu kapasitenin günümüzün yeni disk standartlarından biri olmaya hazırlanan SSD disklerle daha da artırılması mümkün görünüyor. SSD (Solid State Drives) disklerin her biri 100 ila 200 GB veri depolayabiliyor.

Fiber Kanal bağlantılı ETERNUS DX60 ve DX80 modelleri bu diskleri kullanabildiği gibi önümüzdeki bahar aylarında ETERNUS DX90 da SSD’leri desteklemeye başlayacak.

:: Fujitsu’nun Eternus serisini daha önce duymuş muydunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Veri Depolamada Yeni Değerler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Veri Depolamada Yeni Değerler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Veri Depolamada Yeni Değerler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "