Veri Merkezlerinde Fujitsu Egemenliği


18 Temmuz 2010 Pazar 04:19
Veri Merkezlerinde Fujitsu Egemenliği

Fujitsu, donanım verimliliği, hizmet ve çözüm çeşitliliği ile teknolojinin en gelişmiş özelliklerini bir araya getirdiği PRIMERGY BX900 Dinamik Küp x86 blade sunucu serisine yeni modeller ekledi (Süper Bilgisayarların Yükselişi).

Sunucuların modüller şekilde eklenmesiyle oluşan Fujitsu’nun Dinamik Küp konsepti, bu yeni katılımlarla ilk kez dört soketli bir blade sunucuya kavuşurken, en son Intel Xeon işlemci teknolojisiyle desteklenen bu modüller, Fujitsu donanım verimliliğinin yanı sıra hizmet ve çözüm çeşitliliğinin yeni bir halkasını oluşturuyor.

Ailenin Intel Xeon 7500 işlemci teknolojisi kullanan yeni dört soketli üyesi PRIMERGY BX960 S1 yoğun kaynak tüketimi olan bilgisayar işlemleri ve iş uygulamaları için ideal bir blade platformu sunarken, Intel Xeon 5600 işlemci teknolojisi kullanan ikinci nesil PRIMERGY BX920 S2 sunucu modülü ise özellikle disk kullanımı yoğun olan işler için güçlü bir teknolojik altyapı ile geliyor.

Dinamik Küp konseptindeki son yeni sunucu Intel Xeon 5600 işlemci teknolojisi kullanan ve çift 10Gbit ethernet arabirimine sahip PRIMERGY BX924 S2, veri merkezlerine nefes aldıran sanallaştırma projeleri için mükemmel bir platform sağlıyor.

 

Yeni nesil Dinamik Küp blade sunucular 16 kategoride birinci geldi.


Fujitsu’nun dört soketli blade sunucuları, bu yüksek başarıyı, çok özel tasarımları ve gelişmiş teknolojileriyle garantiye alıyor. Dört soketli sunucular, üzerlerinde sonradan herhangi bir ekleme gerektirmeyen tek parça özel anakart tasarımları ile öne çıkıyor. Bu anakart tasarımında, dört işlemcinin her biri için gerekli tüm bileşenler aynı anda üretilerek işlemci ile bellek ve I/O (veri trafiği yönetimi) modülleri arasında en kısa mesafe korunmuş oluyor (Zyxel’den Üstün Yedekleme Çözümü).

Pazardaki mevcut birçok tasarım ise iki soketli blade sunucuların bir araya getirilmesiyle oluşturuluyor. Bu durum zaman zaman bu tip tasarımlarda I/O sorunlarının yaşanmasına neden oluyor.

:: Blade sunucu sistemlerinde en çok hangi markaya güvenirsiniz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Veri Merkezlerinde Fujitsu Egemenliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Veri Merkezlerinde Fujitsu Egemenliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Veri Merkezlerinde Fujitsu Egemenliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  2. 2 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  3. 3 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  4. 4 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  5. 5 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  6. 6 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  7. 7 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  8. 8 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
  9. 9 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!
  10. 10 Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk) Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk)