Okunma

Veri Merkezlerine Tasarruf Önerisi


31 Mart 2009 Salı 09:18
Veri Merkezlerine Tasarruf Önerisi

Şirketlerinin IT ekipmanı satın almalarında, enerji verimliliği gittikçe önemli bir faktör olmaya başlıyor. Örneğin, araştırma şirketi IDC’nin değerlendirmelerine göre sadece sunucuları işletmek ve soğutmak için yılda 29 milyar dolar harcanıyor.


Brocade’in yeni çözümü, veri merkezlerinin artan enerji ihtiyacını azaltıyor.

Bu doğrultuda, 2008 yılının sonunda Brocade tarafından gerçekleştirilmiş bir başka araştırmaya göre, Avrupa’daki BT Yöneticilerinin yüzde 44‘ü firmalarının genel operasyonel giderlerinin dörtte birini enerjide harcadıklarını söylüyorlar. Brocade’in sunduğu Energy Efficiency Review (Enerji Verimliliğinin Değerlendirilme) hizmeti, kuruluşların veri merkezi ortamlarını optimize etmelerine ve maliyetlerini azaltmalarını sağlıyor.

Dört Aşamalı Çözüm

Energy Efficiency Review hizmeti veri merkezi ortamını uçtan-uça görüntüleme imkanı yaratabilmek için tasarlanan bir çözüm olarak tanımlanıyor. Bir şirketin işletme giderlerini ve hizmetlerin güvenilirliğini etkileyebilecek veri merkezinin tükettigi enerjiyi, soğutma kapasitesini, havalandırma sistemini ve çevresel faktörlerini değerlendiriyor. Değerlendirme tamamlandıktan sonra, Brocade şirketin destek ekibine enerji ve masraf açısından verimli olan kullanışlı, iş-kritik veri merkezi geliştirmekte ve sürdürmekte yardımcı olacak kapsamlı bir rapor sağlıyor.

Brocade’in Energy Efficiency Review hizmeti dört aşamalı bir paketle sunuluyor. Bu bölümler proje planlaması, şirket ziyareti, veri analizi ve rapor hazırlama, sonuçların açıklanması olarak sıralanıyor.

:: Veri merkezi yatırımlarınız için bu çözümü düşünür müydünüz?

Bilgi için: Brocade
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Veri Merkezlerine Tasarruf Önerisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Veri Merkezlerine Tasarruf Önerisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Veri Merkezlerine Tasarruf Önerisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "