Okunma

Veri Yedekleme ve Kurtarma Değişiyor!


19 Kasım 2013 Salı 14:24
Veri Yedekleme ve Kurtarma Değişiyor!

Yatırımın Geri Dönüş Analizi isimli araştırmaya konu olan şirketler, veri yedekleme altyapılarıyla ilgili olarak toplam yıllık ortalama 2,9 milyon ABD Doları üzerinde tasarruf gerçekleştirdi.

Araştırma verilerine göre, sadece,eski teyp kütüphanelerinin kaldırılması ve depolama verimliliğinin veri tekilleştirilmesiyle arttırılması sayesinde, 1,7 milyon ABD Doları dolayında tasarruf elde edildi; bu rakam toplam tasarrufun %58‘ini oluşturuyor.

Araştırmaya tabi olan şirketler, %454 oranında yatırım geri dönüşünün yanı sıra, çözümlerin geri ödeme süresini ise beş aydan az olarak gözlemledi.

Geri yükleme süreleri düştü

Araştırma, BT çalışanlarının veri yedekleme ve kurtarma görevlerine ayırdıkları sürede %75’lik azalma ve geri yükleme sürelerinde ise, ortalama 9 saatten 1 saate gerileyerek, %88 oranında iyileştirme sağlandığını ortaya koydu.

EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez, araştırmaya ilişkin olarak şunları söyledi:

Daha önceleri %40 olarak belirtilen operasyonel kurtarmaların başarı oranı %100’e ulaşarak, üstün bir başarı elde edildi. Bu sonuç, son kullanıcıların uygulamaların geri yüklenmesi ve dosya düzeyinde kurtarma işlemleri için harcadıkları sürede dikkat çekici bir azalma anlamını taşıyor.

Infografik

:: Yedekleme ve veri kurtarma senaryoları için neler düşünüyorsunuz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Veri Yedekleme ve Kurtarma Değişiyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Adam resmen TAPE yedek almayin gerek yok dedi 🙂 Uzun vade dusunuldugunde TAPE yedekleme bir zorunluluk bir sart buyuk bir kurum icin. Uc bes bilemedin 10 senede batacak kurum zaten bunlari dusunmesine gerek yok.

    Bana sunun cevabini versinler ilk once EMC Genel Merkezinde TAPE yedekleme cozumu kullaniliyormu ? Kullanilmiyormu ?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    adamın içine girmiş kamerayı kullanan arkadaş bu şekilde olmaz!

" Veri Yedekleme ve Kurtarma Değişiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Veri Yedekleme ve Kurtarma Değişiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Veri Yedekleme ve Kurtarma Değişiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "