Okunma

Verilerinizi İz Bırakmadan Temizleyin


21 Temmuz 2011 Perşembe 08:00
Verilerinizi İz Bırakmadan Temizleyin

EraseDisk, Esprimo Pc‘lerin bazı modelleri, Lifebook dizüstü bilgisayarlar ve Celsius iş istasyonlarıyla kullanılabiliyor ve kurumların eski cihazlarını bertaraf etmesine gerek kalmıyor. Verilerinin temizlendiğinin güvencesi ile cihazları bağışlayabiliyor veya satabiliyorlar. Bu sayede EraseDisk, yıllık 50 milyon tonluk elektronik atığın azalmasına ve çevrenin korunmasına da yardımcı oluyor.

EraseDisk ile verilerin disk sürücülerinden kolaylıkla ve kalıcı bir şekilde silinmesi mümkün oluyor. Bu işlem gerçekleştirilirken de işletim sisteminin başlatılmasına gerek kalmıyor. EraseDisk öncesinde verilerin kalıcı bir şekilde silinmesi şirketler için masraflı oluyordu ve fazla zaman alıyordu. EraseDisk, üçüncü taraflara olan ihtiyacın önüne geçiyor ve kurumlar, silme işlemini hangi kullanıcı veya yöneticilerin yapabileceğini seçebiliyor. Bir kaç basamaktan oluşan doğrulama işlemlerinin ardından temizleme işlemi kolaylıkla yapılabiliyor. Fujitsu’nun EraseDisk özelliği kurumlara maliyet tasarrufu ve çevresel avantajların yanı sıra kolay ve güvenli veri temizleme sağlıyor.

Kurumların çoğunluğu eski sistemlerdeki verilerini güvenli bir şekilde silmiyor. Kalıcı bir şekilde silinmeyen verilere erişilmesi mümkün olduğu için yabancıların eline geçme riski bulunuyor. EraseDisk’i kurumların böyle bir riski alamayacağını göz önünde bulundurarak geliştiren Fujitsu, bu konuya yönelik endişeleri ortadan kaldırıyor. Verilerin iz bırakmayacak şekilde temizlenmesini garantileyen Fujitsu, bunu kanıtlayacak doğrulama raporları da sunuyor. Şirketlerin dolandırıcılığa karşı korunması için veri temizliği raporları bir USB cihazına kaydedilebiliyor.

Çevrenin Korunmasına Katkı Sağlayan, Güvenli Veri Temizliği

Birleşmiş Milletler Çevre Programı’nın verilerine göre dünya çapında yıllık 50 milyon tonluk elektronik atık birikiyor ve bunun çoğunluğunu bertaraf edilen PC’ler oluşturuyor. PC’lerin ve iş istasyonlarının geri kazanılmasını mümkün kılan EraseDisk, Avrupa Parlamentosu’nun Elektrikli ve Elektronik Ekipman Atıkları Direktifi’ni (WEEE) destekliyor.

EraseDisk, Kıta Avrupası, Ortadoğu, Afrika ve Hindistan’ı kapsayan CEMEA&I bölgesinde, Fujitsu’nun yeni Progreen serisindeki ürünlerin de dâhil olduğu belirli model Lifebook, Esprimo ve Celsius ürünleri için temin edilebiliyor. 

Fujitsu Türkiye İstemci Teknoloji Satış Yöneticisi Gökhan Özveren EraseDisk özelliğiyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Fujitsu, işyerlerinde kullanıma yönelik sistemleri tasarlarken ürünün ömrü boyunca verimliliği ve çevresel avantajları artırmanın yollarını göz önünde bulunduruyor. Yeni EraseDisk özelliği PC’lerin güvenli ve kolay bir şekilde geri kazanılmasını ve bunun pek çok endüstrinin uyum düzenlemelerine uygun bir şekilde yapılmasını sağlıyor.”

:: Erase Disk özelliği sayesinde kurumların kazançları hangi boyutlara ulaşacak?

 

 

 

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Verilerinizi İz Bırakmadan Temizleyin”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu sadece fujitsu kullanan işyerlerine hitap eden bir olay mı? yoksa ben bir ev kullanıcısı olarak toshiba marka cihazımla bu pro yu kullanabilir miyim?

" Verilerinizi İz Bırakmadan Temizleyin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Verilerinizi İz Bırakmadan Temizleyin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Verilerinizi İz Bırakmadan Temizleyin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "