Verizon 2.5 milyon ürünü geri çağırıyor


09 Nisan 2021 Cuma 18:49
ABONE OL
Verizon 2.5 milyon ürünü geri çağırıyor

Verizon yaptığı basın açıklamasında, lityum iyon pillerin aşırı ısındığı ve yangın ile yanma tehlikesi oluşturabileceği nedeniyle 2,5 milyon hotspot cihazını geri çağıracağını açıkladı. Firma bu geri çağırma işlemi için Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu (CPSC) ile birlikte çalışacak.

Verizon hotspot sorununu ciddiye alıyor

Verizon yaptığı basın açıklamasında, “Müşterilerimizin güvenliği en yüksek önceliğimizdir. Durumu çok ciddiye alıyoruz. Tedarikçiyle ilgili sorunların nedenini belirlemek ve tüm müşterilerimize ücretsiz olarak yedek cihazlar sağlamak için özenle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Verizon hotspot cihazlarını geri çağırıyor

Bunun yanında CPSC, yayınladığı bültende Verizon’un cihazların aşırı ısındığına dair 15 rapor aldığını belirtti. Bu raporların altısı yatak ya da döşemede yangın hasarı oluşmasıyla ilgiliydi. Komisyon ayrıca iki olayda da küçük yanık yaralanmalarının olduğunu söyledi. The Verge’ye konuşan bir Verizon sözcüsü de, yaklaşık 1,3 milyon hotspot cihazının şu anda müşteriler tarafından kullanıldığını söyledi. Ayrıca geri çağırmanın pillerle değil, tüm cihazla ilgili olduğunu aktardı.

Geçtiğimiz ABD’de de koronavirüs salgını nedeniyle hotspotlara olan talep oldukça arttı. Zira okullar ve kütüphaneler, evde internet erişimi olmayan öğrenciler için cihazları oluş çalışmalarından mahrum kalmamaları amacıyla kullanıyordu. Verizon, etkin durumdaki noktalara, cihazların açıkken şarj olmasını önlediği için aşırı ısınma riskini azaltmak için yazılım güncellemesi gönderdi.

Bu süre zarfında kullanımda olmayan hotspotları kapatmayı ve üzerlerine bir şey örtmemeyi tavsiye eden Verizon, uzun süre aşırı sıcaklara maruz kalmanın da cihazlar için iyi bir fikir olmadığını söyledi.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Verizon 2.5 milyon ürünü geri çağırıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Verizon 2.5 milyon ürünü geri çağırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Verizon 2.5 milyon ürünü geri çağırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!