Okunma

Vestel IFA 2017’yi kasıp, kavurdu!


31 Ağustos 2017 Perşembe 09:15
Vestel IFA 2017’yi kasıp, kavurdu!

IFA 2017 tüm hızıyla devam ediyor ve en yeni haberleri sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi dünya çapında bir teknoloji fuarı olan IFA’da belli başlı Türk markaları da en yeni teknolojilerini tanıtıyorlar. Bu firmalardan biri olan Vestel’in konuğu olduk ve gerçekten müthiş yeniliklerle kaşılaştık.

Vestel ve Amazon’dan dev işbirliği!

İlk kez 30 yıl önce IFA’ya katılan Vestel, o zaman 90 milyon dolar cirosu ile 100 metrekarelik bir alanda ziyaretçileri karşılıyordu. Şimdiyse IFA 2017’de şirketin kendisine ayrılan alan 4 bin metrekarelik devasa bir yere dönüşmüş durumda. 

17-08/31/veste-ifa-2017-sdn.jpeg

Elbette bu devasa fuar alanında sadece Vestel de bulunmuyor. Önde gelen teknoloji firmaları Sharp ve Toshiba‘nın Avrupa üretim, satış ve lisans haklarını elinde bulunduran Vestel, bu iki firmanın ürünlerini de kendi alanında sergiliyor.

Vestel’in IFA 2017’ye özel olarak gerçekleştirdiği toplantıda birçok önemli duyuru da yapıldı. Bunlardan ilki Amazon ile yapılan büyük işbirliği oldu.

Şu anda 155 ülkeye ihracat yapan ve gelirlerini 2.7 milyar dolara çıkartan Vestel, küreselleşmek anlamında önemli hamlelerinden bir yenisi Amazon ile giriştiği ortaklıkla yapmış oldu. 

Akıllı çamaşır makineleri Amazon Dash‘e bağlanacak. Bu sayede biten deterjan ve diğer ihtiyaç malzemeleri otomatik olarak sipariş edilebiliyor.

Aynı zamanda Amazon ile akıllı televizyonlar kapsamında da anlaşma yapıldı. Bundan böyle Alexa‘yı Vestel kumandası ile kullanabileceksiniz. 

17-08/31/veste-ifa-2017-sdn-2.jpeg

Diğer taraftan ise Vitra ile işbirilğine gidildi. Bu bağlamda Vestel tarafında bir akıllı ayna görebileceğiz. Trafik, hava ve ajanda gibi kişisel asistan hizmetleri de bu işbirliği ile verilmiş olacak. 

Vestel de bu trendleri hem yakından takip ediyor hem de yön verecek kadar yenilikçi ilerliyor.  Firma tarafından üretilen akıllı buzdolabı, sesli komut ile açılabiliyor. Geçen sene, dünyanın en sessiz çamaşır ve bulaşık makinelerini sunan Vestel, bu sene de 8 mm kalınılığındaki Speculo TV olarak isimlendirilen LED TV’leri duyurdu. 

İşin daha güzel kısmıysa bundan sonrasını kapsıyor. 2 yıl sonra Vestel tarafından üretilen her teknoloji internet ile bağlantı halinde olacak.

Son olaraksa, özellikle Amazon tarafı için biraz beklememiz gerebilir. Vestel’in duyurduğu işbirlikleri şimdilik İngiltere ve Almanya için geçerli olacak. Türkiye içinse 2018 yılını beklememiz gerecek. Çünkü öncelikle Amazon’un da ülkemizde hizmet vermesi gerekiyor.

IFA 2017’den en son haberleri ve gelişmeleri Teknosa desteği ile SDN’de bulabilirsiniz.

:: Vestel’in duyurduğu teknolojiler hakkında fikirlerinizi alalım.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

26 yorum - “Vestel IFA 2017’yi kasıp, kavurdu!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  haberin içeriği çok anlamsız yazılmış vestelin kendi basın bültenini paylaşıyım daha iyi ayrıca vestel bu fuara neden katılıyor avrupada oem olarak ürün üretimi yaptığı müşterilerine ürünlerini tanıtma amaçlı katılıyor Vestel, bugüne kadar üretilmiş çerçevesiz ultra ince ilk yerli LED TV'yi IFA 2017'de tanıttı. Standa çıkardığı ürünlerde tasarım, teknoloji ve enerji verimliliğine maksimum önem veren şirket IFA kapsamında 790 ürün sergiliyor.

  Vestel, her yıl Berlin'de düzenlenen tüketici elektroniği fuarı IFA kapsamında yeni teknolojilerini tanıtırken, şirket 4 bin metrekareye varan standında toplam 790 yeni ürünü ziyaretçilerin beğenisine sundu.

  İlk kez standa çıkardığı yeni teknolojileri ile Berlin'de fark yaratmayı hedefleyen ve fuar kapsamında yılın en önemli siparişlerini almak için dünya markaları ile toplantılar gerçekleştiren Vestel'in IFA çıkarması akıllı teknolojiler ve yeni tasarımlar üzerine oldu.

  Vestel IFA 2017 kapsamında Türkiye'nin ilk yerli
  çerçevesiz ultra ince LED TV'sini görücüye çıkardı. Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği standda sergilenen UHD TV ürünler, 1 santimetreden daha ince LED ekrana sahip olma özelliği taşıyor.

  Kenarlıksız ve ultra dar çerçeveli yeni ürün, arka panelinin çok ince olmasıyla dikkati çekerken, UHD TV'ler, Yüksek Dinamik Aralık (High Dynamic Range- HDR) teknolojisi ve Geniş Renkli Gamut paneli sayesinde, izleyicileri ekrandaki sanal dünyanın içine sürüklüyor ve kapsamlı bir izleme deneyimi sunuyor.

  Yuvarlak çerçeve tasarımı, her ortama sorunsuz uyum sağlarken, eşit derecede etkileyici bir ses deneyimi sunuyor. Vestel'in IFA'da beğeniye sunduğu ürün, 55 ve 65 inç olmak üzere 2018 yılının ilk yarısında satışa çıkacak.

  UHD TV'lerin yanı sıra, standında sergilediği Vestel OLED TV ve 8K TV ürünleri ile öne çıkmayı hedefleyen şirket, Türkiye'nin yerli teknolojide geldiği noktayı ziyaretçilerin değerlendirmesine sundu.

  Bugüne kadar üretilmiş çerçevesiz ultra ince ilk yerli LED TV'yi IFA'da tanıtan şirket ilk kez sahneye çıkarttığı teknolojileri, fark yaratacak çözümleri ve rekortmen ürünleri ile IFA'nın en dikkat çeken markalarından oldu.

  Akıllı ev sistemlerine entegre Vestel TV'ler, IFA'da sergilendi

  Şirketin IFA kapsamında standında yer verdiği OLED TV'ler, gerçek hayatta görülen parlaklık ve renkleri birebir elde etme imkanı sunarken, 8K TV'nin tasarımı, ekran teknolojisini ve üstün çözünürlüğü bir araya getiriyor.

  Ürünleri ile "Akıllı Ev Sistemleri"ne "Nesnelerin İnterneti" trendiyle televizyonu entegre eden Vestel, kullanıcılarına güvenlik konusunda yeni bir açılım yapmayı hedeflerken, bu çerçevede Vestel'in Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirilen yeni sistemle Vestel TV, ev sahipleri yokken evde ve etrafında oluşabilecek hareketleri en gelişmiş teknoloji sensörleriyle algılayarak, gerekli uyarıları yapıyor.

  Sesli komutla açılıp kapanabilen buzdolabı ilgi çekti

  Vestel'in 4 bin metrekareye varan standında Endüstri 4.0 içindeki yapay zekayı temsil eden 25 robota entegre edilmiş 25 ekran, gün boyunca renkli içeriği ile ilgi topladı. Şirket, video mapping kullanılarak hazırlanan akıllı ev canlandırması ile ziyaretçilere "geleceği" deneyimletti.

  Kendi segmentinin şampiyon beyaz eşyalarını ayrı bir bölümde sergileyen Vestel, yakın dönemin en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelecek elektrikli otomobillere özel şarj ünitesini de standında sergiledi. Bir elektrikli araba ile tanıtılan ve piyasanın hızlı şarj gereksinimlerini karşılayan ürün, ortalama bir otomobil pilini 2 saatten daha kısa bir sürede tam şarj etme özelliğini taşıyor.

  Vestel'in IFA kapsamında bir diğer öne çıkan ürünü ise buzdolapları oldu.

  Vestel standında sergilenen, vakum kabini içeren buzdolabı, dünyanın en hızlı buz yapan ve en hızlı şişe soğutan buzdolabı, 33dBA ile dünyanın en sessiz buzdolabı, dünyanın en az enerji tüketen no frost buzdolabı ve 4 kapılı segmentte A+++ enerji sınıfına sahip dünyanın ilk buzdolabı da katılımcıların ilgi gösterdiği ürünler arasında yer aldı.

  Şirketin enerji verimliliğine sahip, dört kapılı, buzdolabı ile dondurucu bölümlerini ayırarak kokuların birbirine karışmasını önlediği yenilikçi ürünlerinde öne çıkan bir diğer teknoloji ise Vestel Sesli Komut Teknolojisi oldu. Teknoloji sayesinde Vestel buzdolaplarının kapısı sesli komut ile açılıp kapanabilirken, bu teknoloji de fuarda dikkat çeken ürünlerinden oldu.

  Programını kendi belirleyen çamaşır makinesi Vestel standında yerini aldı

  Çamaşır makinelerinde de fark yaratmayı hedefleyen şirketin yanlış yıkama sorununu ortadan kaldıran ve çamaşırın özelliğini algılayarak, hangi programda yıkaması gerektiğini kendi belirleyen ürünleri IFA'da sergilendi.

  Intelli-Care teknolojisinin kullanıldığı bu ürünün yanı sıra, 39 dBA ses seviyesine sahip dünyanın en sessiz çamaşır makinesi ve 76 t-shirt'ü aynı anda yıkayabilen 12 kilogram kapasiteye sahip çamaşır makinesi de fuarda yerini alan ürünlerden oldu.

  Bulaşık makinesi ve fırınlarda da en yeni ve akıllı teknolojilerini görücüye çıkaran Vestel, standında akıllı telefonlara yer vermeyi de ihmal etmedi. En son tanıtımını yaptığı akıllı telefonu Z10'u da fuar kapsamında segileyen Vestel, akıllı telefon pazarında yerini sağlamlaştırmak istediğini, Z10 siparişlerine yetişmekte zorlandığını açıkladı.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bravo, yerli markaları destekleyin

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel gerçekten yerli malı ve evdeki tüm beyaz eşya ve led tv vestel aldım çok memnunum. İlerde telefonu da vestel almayı düşünüyorum

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ne kadar yerli düşmanı var bu ülke bu kadar gelişmesi bile mucize

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Avrupa'da Vestel desen o ne der

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Yabancı basında tek bir haber yok vestel ile ilgili baya kasıp kavurmuş

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Yaw bi gidin

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Hiç komik degil vestel de neymiş

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Kaç para aldınız. Bundan.. Buzdolabı parçalarından artanlarla telefon yapıyor.. Kimsin sen vestel kim. Xiaomi mi band 2 90 lira vestelin dandigi 140 lira.. Güya burda üretim yapıyorsun.. Şaka mısın sen kimsin… Orda herkes kafası güzel mi dolaşıyor Manisa'da. Bu nedir be..

 10. SDN Okuru dedi ki:

  İstere dünyadaki te teknoloji şirketi olsun, isterse Apple'ı Samsung'u LG'yi satın alsın yine gider yan sanayi ya da başka marka kullanırım. TARİHİ unutmayalım!

 11. SDN Okuru dedi ki:

  ılık bir meltemdir o kasırga değildir 🙂

 12. SDN Okuru dedi ki:

  ülkesine ve yapılanlara değer vermeyen bir tip. bırakın kendi haline gülüp dursun

 13. SDN Okuru dedi ki:

  vestel puhahahah güldürmeyin adamı xD

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Ne kasıp kavurmuş be..

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Kanal geçiş hızın mükemmel Vestel Samsung mal

 16. SDN Okuru dedi ki:

  allahda sizi güldürsün :))

 17. SDN Okuru dedi ki:

  bunlar olsa ne olacak insanların alım gücü düştü ülkemizde herşey ateş pahası neye elini atsan iyi birşey dünyanın parası vergiler düşürülmeli yerli ürünleri bile yabancılarla aynı fiyata alıyoruz daha doğrusu alamıyoruz ek vergi istediğinden beri bu firmaya gıcığım

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Vestel mi ??? Tövbe en iyi modelini verselerde sokmam evime uzak durun

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Hani yabancı basında tek bir Vestel haberi yokken böyle bi başlık atmanız abes olmuş sponsorlu içeri heralde. Gönül isterdi ki gerçek olsun

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Reklam

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Helal olsun.

 22. SDN Okuru dedi ki:

  cep telefonları için başımızdakilere baskı yapan vestel , bu yeniliklerin önce ülkemizde yapılması için de baskı yapsın. Samsung , Apple ya da x firmalar birşey geliştirdikleri zaman önce kendi ülkelerinde sunuyorlar , kendi insanlarının faydalanmasını sağlıyorlar. Ama maalesef devletin başında saçma sapan insanlar olduğu için bu tip gelişmelerin ülkemizde olması çok zor. Vestel'e sorsan kimbilir neler anlatırlar bizdeki bürokrasi için. O yüzden vizyonu olmayan insanlar başımızda olduğu sürece daha çok bekleriz.

" Vestel IFA 2017’yi kasıp, kavurdu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vestel IFA 2017’yi kasıp, kavurdu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vestel IFA 2017’yi kasıp, kavurdu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "