Okunma

Vestel, Otomobil İşine Giriyor!


25 Ağustos 2015 Salı 08:15
Vestel, Otomobil İşine Giriyor!

Bir süre önce Vestel, Venüs ismiyle, sözüm ona “yerli” telefon sloganı kapsamında akıllı telefon pazarına giriş yapmıştı. Her ne kadar bu girişim Vestel’i, özellikle ülkemizin ithal akıllı cihazlara olan görüşünü, vergi anlamında farklı yönlere çekmesinde öncü olan isim olarak akıllarda yer etmesine yol açmışsa da, son gelen bilgilere göre Vestel; uzun süredir çalışmalarına devam ettiği yerli otomobil sektörüne, yakın zamanda adım atacağını resmi ağızdan doğrulayacak.

Vestel’den, yerli elektrikli otomobil!

Kaydedilen bilgilere göre Vestel, 1 yılı aşkın süredir elektrikli motor ve bileşenleri ile ilgili geniş çalışmalar ve büyük yatırımlar yapılıyor. Öyle ki söz konusu yatırımların 1 milyon Dolar seviyesine ulaştığı aktarılıyor.

Yakın zamanda, doğrudan Vestel tarafından doğrulanması beklenen söz konusu 1 milyar Dolar tutarındaki elektrikli otomobil araç ve bileşenleri yatırımın kapsamı ise, şu an için elektrik motoru ve kontrolcüleri olarak sınırlı kalacağa benziyor.

Vestel, Manisa’da elektrikli araç motoru üretecek!

15-08/25/news_1-vestel-yerli-elektrikli-otomobil-uretimi-yapacak-2015-sdn-garaj.jpg

Yine aktarılan bilgilere göre ise Vestel, söz konusu elektrikli araç girişim yatırımı için, Manisa ilinde yer alan tesisini tercih etmiş. Yerli elektrikli araç konusunda, ülke desteğini de aldığı belirtilen Vestel, geçtiğimiz günlerde Bilin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın, Manisa Vestel gezisinin de, bu elektrikli araç motoru üretim çalışmaları ile ilgili olduğu söyleniyor.

Vestel’in bu yerli elektrikli otomobil yatırım kapsamının ise şu an için, elektrikli araç motor ve kontrol kartları tasarımı ve üretimi ile sınırlı kalacağı, dünya genelinde büyük otomobil firmalarının elektrikli araç bileşen parçalarına da bu kapsamda cevap verebileceği dillendiriliyor.

Önümüzdeki günlerde, doğrudan Vestel tarafından resmi açıklama ile doğrulanması beklenen bu 1 milyar Dolar değerindeki yerli elektrikli otomobil yatırımı, diğer yandan aynı kategori için de büyük istihdam oluşturacağa benziyor.

:: Vestel’in bu yerli elektrikli otomobil girişimi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Vestel, elektrikli araba konusunda başarı elde edebilir mi?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

80 yorum - “Vestel, Otomobil İşine Giriyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Neden olmasın elin gavuru yapıyor biz niye yapmayalım destek olmalıyız

 2. SDN Okuru dedi ki:

  vestelden birşey asla satın almam… venüs'de zaten sevilmedi.. odafone için ucuz telefon üretmeye mahkum oldu

 3. SDN Okuru dedi ki:

  kültek kafalılar başlamak bıtırmenin yarısıdır

 4. SDN Okuru dedi ki:

  arkadaşlar ithal araçlara vergi yüksek gelsin ki yerliye yonelelim ayrıca yerli olsun ne kadar kötü olursa olsun tofaş kuş serisi 20 yıl sattı kalite sifirdi ama sattı bizim miydi değildi şimdi sıfırı olsa o yılın satış rekorlarını kıracak arac olur o yüzden yerli olsun bizim olsun ali yapmış veli yapmış önemi yok yeterki yapılsın milliyetçiliğimizi bilip satın almak düşer bize de lütfen birlik olup dünya devi bir ülke olmak için çaba harcayalım

 5. SDN Okuru dedi ki:

  VESTEL MARKASI GÜÇLÜ BİR MARKA. DİSCOVER KANALI GELİP FABRİKANIN BELGESİLİNİ ÇEKTİ. MEGA FABRİKALAR TÜRKİYEDE SADECE VESTELİN FABRİKASI MEGA FAB. ADAMLAR BİR ŞEYLER YAPMAK İÇİN UĞRAŞIYORLAR. BENCE DESTEK VERİLMELİ. ÜRÜNLERİNİ DE HEM İNCELİYORUM HEM KULLANIYORUM HERHANGİ BİR SIKINTI YOK. SERVİS AGI YAYGIN TÜKETİCİ ODAKLI. BİZ YERLİYE GÜVENMİYORUZ KENDİMİZE GÜVENMİYORUZ.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  1 milyar dolar o rakam 1 milyon dolar değil.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bizim burada saçma sapan dükkanlara 1 milyon dolar istiyolar koskoca vestel elektrikli motor için 1 milyon dolar yatırım yapmış diye alkışlayalım mı yani? vestel niyeyse bana güven vermiyor ya sizi bilmem de.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Arabalara zam haberleri gelmeye başlar muhahahaha

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Yerli'ye(Şimdilik) Gerek Yok Siz İthal Araçtaki Vergileri Düşürün Yeter 🙂

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Mümkünse yerli olsun :D:D

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Biz yapamayız,biz ***** yüzünden şimdiye kadar olmadı}

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Allah yandık, vestel şimdi ithal otomobillerle yarışamıyoruz diyip ihtal otomobillere ek vergi istiyecektir.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Buradan yetkililere ve girisimcilere sesleniyorum. Elektrikli arabalara daha fazla yatirim istiyoruz. Ve tabii ki de ARGE kuruluslarina daha fazla destek istiyoruz. Kimyasal bazli pillerin baska bir modunun bulunmasini istiyoruz… Cok sey istedim Sayin yetkili biraz siz isteklerimi yapin :))

 14. SDN Okuru dedi ki:

  almanlar neden zengin. araba yaptıkları için. zengin olacaksınız dostlar anlasanıza

 15. SDN Okuru dedi ki:

  İthal arabalara da zam gelecek desenize şuna.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  gereksiz macera. c.başkanının gazı yada zorlaması…

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Kaliteli bir iş çıkarırlar umarım. Hadi bakalım Vestel, yerli üretimde daha da katkıda bulunmanızı destekliyoruz.

" Vestel, Otomobil İşine Giriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vestel, Otomobil İşine Giriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vestel, Otomobil İşine Giriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "