Okunma

VHS Kaset Yüzünden Tutuklandı!


25 Mart 2016 Cuma 13:15
VHS Kaset Yüzünden Tutuklandı!

Birçok kişinin mutlaka çocukken kütüphaneden kiraladığı kitabı geriye götürmediği veya kiraladığı bir filmi iade etmediği olmuştur. Ancak nispeten masum olarak nitelendirebileceğimiz bu olaylar genellikle cezasız kalır. Haberimize konu olan olayda ise durum biraz daha farklı sonuçlanıyor.

14 yıl önceki kiralama yüzünden gözaltı!

ABD’nin Kuzey Karolina eyaletinde yaşayan James Meyers, 14 yıl önce kiraladığı Freddy Got Fingered filminin VHS kasetini iade etmediği için polis tarafından durduruldu ve göz altına alındı. Polis tarafından kiralama şartlarını yerine getirmediği suçlamasıyla cezalandırılan adam, 200 dolar para cezasına çarptırıldı. 

16-03/25/fgf.jpg

Yaşadığı durumu anlatan Meyers, kızını okula götürdüğü sırada polis tarafından durdurulmuş. Ehliyet kontrolünün ardından polis memuru “Bunu size nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum ancak 2002 yılından kalma bir durum söz konusu. Görünüşe bakılırsa ‘Freddy Got Fingered’ isimli bir filmi kiralamış ve geri götürmemişsiniz” sözleriyle durumu anlatmış.

Bu sözler karşısında Meyers her ne kadar polisin şaka yaptığını düşünse de durumun kısa bir süre sonra durumun gerçek olduğunu anlamış.

:: Sizin başınıza böyle bir olay gelseydi ne düşünürdünüz?
yazarKerem Enginar

Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 yorum - “VHS Kaset Yüzünden Tutuklandı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Verdiğimiz her şehitde şuan ihtidara oy verenlerin kanı vardır.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ülkemizde Kemalist zihniyet oldugu müddetce adalet beklemek zor. Bunu yazana katılıyorum , Bunlar Terörden bile tehlikeli Memleket i geriye götürmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  neden bizde olmuyor böyle olaylar hepsinin suçlusu cehapedir akape yi başa getirmediler ülke ne halde tecavüzcüler kol geziyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  6 ay oldu tüketici hakem heyetine başvurum sonuçlanmadı, 500 tl vergiyi alıpta vatandaşın hakkını savunmayan devlet veya taşeronları ne işe yarar

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Hasbi rabbi bu ne kadar talihsizlik….

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Biz hırsızlara ödül veririz, onlar ise bir kasetin peşine düşerler… Sonra da bizimkiler memleket neden gelişmiyor diye kahve köşelerinde kara kara düşünürler…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Durumun kısa bir süre sonra durumun anlatım bozukluğu var..

 8. SDN Okuru dedi ki:

  eskiden alınıpta cdlerimi geri vermeyenlere duyurulur. Gerçi cdyi takacak cihaz kalmadı neredeyse, vhs'i ise bulmak imkansız olmuştur neredeyse.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Ülkemizde Kemalist zihniyet oldugu müddetce adalet beklemek zor

 10. SDN Okuru dedi ki:

  İyi olmuş.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  200$ az bence. Günlük kira bedeli hesaplanıp ödetilmeliydi kiraladığı yere. 😀

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Vay be müthiş bir olay hemde 14 yıl önce.. birde bize bakıyorum teeeeeey teeey bırak kasedi dava bile olmazdı 🙂

" VHS Kaset Yüzünden Tutuklandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere VHS Kaset Yüzünden Tutuklandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda VHS Kaset Yüzünden Tutuklandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "