Okunma

Bir Efsane Daha Bitti


24 Aralık 2008 Çarşamba 10:00
Bir Efsane Daha Bitti

Amerika’da VHS kasetlerin son kalesi olan Distribution Video Audio Inc. of Florida da döviz bürolarında ve benzin istasyonlarında VHS satışını bitirdiklerini açıkladı. Firmanın patronu Ryan Kugler, “Bu VHS’nin son Noel’i, VHS kasetleri alıp satan sadece ben kalmıştım ve artık ben de bu işi yapmayacağım. Depoda kalan ürünleri ya bedavaya dağıtacağız veya çöpe atacağız.” ifadesini kullandı.

Son Film 2006’da Çıktı

VHS formatında çıkan son büyük Hollywod filmi, 2006 yılındaki A History of Violence idi. Ancak öte yandan, dünyanın dört bir yanında sadece VHS kasetler değil, VHS oynatıcılar dahi çeşitli şekillerde alınıp satılmaya devam ediliyor. Bakalım mazinin en tatlı hatıralarından biri olan VHS kasetler, yeni nesle ne oranda aktarılacak.


:: Hey gidi günler ::

:: VHS video kasetlerle ilgili anılarınızı forumda paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Bir Efsane Daha Bitti”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Sonuna kadar Beta kaset taraftarıyım. SONY yıllar sonra kaybettiği VHS – Beta kaset savaşını Blu-Ray ile kazandı…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ey Cemaat Merhumu Nasıl Bilirdiniz?

  3. SDN Okuru dedi ki:

    bir suru anilarim var bu siyah kutunun icinde

" Bir Efsane Daha Bitti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bir Efsane Daha Bitti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir Efsane Daha Bitti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "