Okunma

Bedava Konuşturan Yazılım Güncellendi


24 Ocak 2011 Pazartesi 13:00
Bedava Konuşturan Yazılım Güncellendi

Cep telefonu operatörlerini kızdıran yazılımlara mobil dünyada her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. iOS‘li akıllı telefonları hiçbir ek zahmete girmeden kendi aralarında ücretsiz olarak konuşturan yazılım Viber, 1.1 sürümüne güncellendi.


Yazılım, türevi uygulamaların aksine tek bir şifreyle kullanıma hazır hale geliyor. Üstelik rehberinizdeki kişiler içersinden kimin Viber kullandığını da görebiliyorsunuz.

Şebeke Performansını Anlık Olarak Görün!

Yeni sürüm ile birlikte ilk versiyonda yaşanan hataların birçoğu giderilmiş durumda. Bu konuda yapılan en önemli iyileştirme ise ses kalitesinin ciddi oranda artırılması olmuş. Özellikle konuşmaya başlanan ilk anda sesin ciddi oranda düşük ve bozuk gelmesi sorunu tümüyle giderilmiş durumda.

Giderilen sorun başlıklarından bir diğeri ise Bluetooth’a dair. Artık Viber, Bluetooth cihazlarıyla çok daha sorunsuz çalışıyor. Bunun yanında belirtilenlere göre ülke kodlarında yaşanan hatalar da giderilmiş durumda.

Güncelleme sadece problemleri giderme amacı da taşımıyor elbette. Artık şebekenin ses iletimi konusunda sağlayabildiği performansı anlık olarak görebilmeniz de olanaklı. Yeşil, turuncu ve kırmızı olarak sıralanan etiketlerde yeşil en iyi, kırmızı ise kötü bir performansı ifade ediyor. Yazılımın AppStore sayfasına burada yer alan bağlantıdan erişebilirsiniz.

 

:: Viber’ı kullanıyor musunuz? Uygulama sizce başarılı mı? Güncelleme sonrasında karşılaştığınız yenilikler veya problemler neler?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Bedava Konuşturan Yazılım Güncellendi”

 1. xconnect dedi ki:

  Symbian da buna alternatif uygulamalar var.. Mesela Nimbuzz, Skype…

  Lakin; WhatsAp dahil bu tür uygulamalar rehberinizi kendi sunucularında saklayarak çok geniş bir "kim, kiminle, nerede" arşivi tutuyor haberiniz ***** />

  Geçenlerde bazı İnternet sitelerinde ve haber kanallarında bu uygulamaların İsrail menşeyi olduğu ve İstihbari açıdan kullanıldıklarını söylüyordu.

  (Benzer Örnek: Facebook’ta Kurtlar Vadisi ekibinden senaristin listesinde ekli diye bir Türk gazeteci İsrail’e gittiğinde sorguya çekildiğini ve çok detaylı sorular sorulduğunu anlatmıştı…)

  Bende WhatsAp yükledim S60; birçok arkadaşımında farklı platformlarda bu yazılımı kullandığını ve otomatikman rehberinizde varsa kişi listesine eklendiğini görebilirsiniz. Yani Yazılımlar bu şekilde rehberinizin DataBase ini tutuyor….

  Kullanmak ve test etmek sizlere kalmış ben sadece bilmeyenler için bir kez daha hatırlatmak istedim.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bidaha javalı telefon alırsam

 3. muratteas dedi ki:

  Symbian’a da uyarlasalar varyaaa bitti oparatörler.

" Bedava Konuşturan Yazılım Güncellendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bedava Konuşturan Yazılım Güncellendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bedava Konuşturan Yazılım Güncellendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "