Viber gizli mesaj özelliğini tanıttı


02 Şubat 2017 Perşembe 17:28
Viber gizli mesaj özelliğini tanıttı

Dünya’nın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan Viber, Secret Messages yani Gizli Mesajlar adındaki yeni özelliğini tanıttı.

Bu mesaj kendini beş saniye içerisinde yok edecektir!

Bahsedilen gizli mesaj özelliği ise Wickr ya da Telegram uygulamalarında kullanılan zamanlanmış mesajlar özelliği ile aynı. Yani isteyenler mesajlarına kendini yok etme süresi ekleyebilecek ve mesaj karşı taraf tarafından okunduğu andan itibaren ayarlanan süreye göre yok olacak.

Bu tarzda gizli mesajlaşmaların özellikle gayrimeşru işlerde kullanılmasından ötürü artık bariz bir şekilde çözüldüğünü ve artık yalnızca sevgilinizden gizli mesajlar göndermek gibi sebeplerle kullanıldığını da hatırlatmak gerek.

Yukarıdaki görselde de görebileceğiniz üzere, eğer bu özelliği kullanarak bir fotoğraf gönderirseniz, karşıdaki kişi fotoğrafı tıklayıp açmadığı sürece sadece bulanık bir şekilde görebiliyor. Fotoğrafa tıkladığınızda ise fotoğraf yükleniyor ve gönderen kişinin ayarladığı sürede yok oluyor.

Viber’e eklenen yeni bir özellik de hızlı video mesajlar özelliği. Mesaj yazmak için açtığınız konuşma penceresinde bulunan video ikonuna basılı tutarak 30 saniyeye kadar videoları direkt olarak karşı tarafa gönderebiliyorsunuz.

Uygulamanın güncellemesinin bu haber yazıldığı sırada dağıtılmaya başlandığını da hatırlatalım.

:: Viber kullanıyor musunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Viber gizli mesaj özelliğini tanıttı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ya bu özelligi milletimizin yuzde 99 unun ne icin kullanacagi belli

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Snapchat de de fotoğrafları açmadan bulanık bir şekilde görebilseydik daha güzel olurdu. Bulanık olarak gördüğümüzde görüldüde yapmasın.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Viber gizli mesaj özelliğini tanıttı
  Artık gizli değil 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Telegramda vaar bu geeeç

" Viber gizli mesaj özelliğini tanıttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Viber gizli mesaj özelliğini tanıttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Viber gizli mesaj özelliğini tanıttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "