Okunma

Video Dünyasında DSLR Teknolojisi Yaygınlaşıyor


23 Eylül 2010 Perşembe 19:45
Video Dünyasında DSLR Teknolojisi Yaygınlaşıyor

DSLR dünyası 5 sene öncesine nazaran çok daha popüler bir platform halini aldı. DSLR dünyasında işler her zaman fotoğrafik anlamda ilerleyecek kaidesi de ortadan kalktı. Son yıllarda özellikle Canon‘un geliştirdiği teknolojiler ile birlikte dijital video dünyası, DSLR fotoğraf makinelerinden beslenir oldu.

Bunun en güzel örneklerinden birisi olarak da, Canon’un orta segment için piyasaya sürdüğü son DSLR’ı olan EOS 550D tarafından çekilen bir videoyu gösterebiliriz. Aşağıdaki video filmi, EOS 550D ile çekilmiş olup, DSLR’ların video konusunda ne kadar iddialı olduğunu adeta kanıtlıyor:

 

#y3/432fbd68b25391c2641738f21dc40230.flv#

 

:: Video kamera alacak olsaydınız, DSLR’ları tercih eder miydiniz?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Video Dünyasında DSLR Teknolojisi Yaygınlaşıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Video Dünyasında DSLR Teknolojisi Yaygınlaşıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Video Dünyasında DSLR Teknolojisi Yaygınlaşıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "