Video oyun endüstrisi ilk Oscar’ını kazandı


26 Nisan 2021 Pazartesi 13:59
ABONE OL
Video oyun endüstrisi ilk Oscar’ını kazandı

Oculus VR oyunu Medal of Honor: Above and Beyond‘da yer alan ve bir kısa film olan Colette, bu yılki En İyi Belgesel dalında Oscar Akademi Ödülü kazandı.

Oculus Studios ve Electronic Arts’ın Respawn Entertainment tarafından sunulan, daha sonra The Guardian tarafından satın alınan oyun, video oyun endüstrisi projesine ilk kez Oscar kazandırmasıyla dikkatleri üzerine çekti.

Oyuna olan ilginin artması bekleniyor

Anthony Giacchino‘nun yönettiği Colette; İkinci Dünya Savaşı’nın sonundan bu yana ilk kez kardeşinin öldürüldüğü bir köle çalışma kampını ziyaret etmek için Almanya’ya dönen ve Fransız Direnişinden kurtulan Colette, Marin-Catherine’i canlandırıyor.

Belgesel, ister Oculus TV uygulamasında ister başka bir yerde izleyin, geleneksel 2D formatında sunuluyor.

Oculus Studios yapım müdürü Mike Doran ödül ile ilgili yaptığı açıklamada, “Buradaki gerçek kahraman, hikayesini bütünlük ve güçle paylaşan Colette’in kendisidir. Filmde gördüğümüz gibi direniş cesaret ister. Ancak kişinin geçmişiyle yüzleşmesi daha da fazlasını alabilir. Bu hac ziyaretini gelecek nesiller için korumamıza izin vermek, gerçek bir cesaret ve güven eylemiydi. Umarız bu ödül ve filmin kapsamı, Colette’in dediği gibi, Jean-Pierre’in anısının yanı sıra direnen herkesin, Dora’nın Gece ve Sisi’nde artık kaybolmayacağı anlamına gelir.”

Aday gösterilmek gerçekten bir onur ve kazanmak için inanılmaz bir an. Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin bu takdirinden ötürü alçakgönüllüyüz ve tüm aday arkadaşlarımıza içten tebriklerimizi sunmak istiyoruz. Yanınızda olmak bir ayrıcalık.”

Medal of Honor: Above and Beyond, büyük sistem gereksinimlerini ve 170 GB kurulum boyutunu vurgulayan pek çok inceleme ile bir video oyunu olarak iyi karşılanmadı. Ancak artık bu filmlerden biri Oscar kazandığına göre, proje öncekinden daha fazla olumlu ilgi görebilir.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Video oyun endüstrisi ilk Oscar’ını kazandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Video oyun endüstrisi ilk Oscar’ını kazandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Video oyun endüstrisi ilk Oscar’ını kazandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!