Okunma

Video Reklamcılığında Yeni Dönem


26 Ağustos 2014 Salı 10:10
Video Reklamcılığında Yeni Dönem

Teknoloji ve reklam çözümleri sağlayıcısı Tooplay, hızla büyüyen Türkiye pazarında faaliyetlerini başlattığını duyurdu. Merkezi İstanbul’da bulunan Tooplay; reklamverenlere, ajanslara ve medya şirketlerine, programa dayalı video reklam çözümleri sunmakta ve böylece birden fazla ekranda, kullanıcı davranışlarını anlamlandırarak daha akıllı reklam kararları almalarını sağlamaktadır.

Arkasında dünya devi var

Dünyanın en büyük global video reklam teknoloji şirketlerinden biri olan Videology tarafından desteklenen Tooplay, alanında en iyisi olan bu teknoloji sayesinde birinci ve üçüncü şahıs verilerini harmanlayarak analitik sonuçlar sunuyor. Bu sayede reklamverenler ve medya ajansları, farklı platformlar arasında datalara dayalı olarak, video reklam kampanyaları düzenleyebiliyorlar. Türkiye’deki diğer reklam çözümlerinin aksine Tooplay; medya ajanslarının satın almasına, yönetmesine, ölçümlemesine ve dijital video ve TV reklamlarını otomatik olarak düzenlemelerine olanak sağlayan tamamen programlanabilir etkin bir platform sunuyor.

Hedef kitleye uygun içeriği ulaştırmak

Tooplay’in kurucu ortağı Barış Doğan konuyla ilgili olarak; “Türkiye’deki internet kullanıcılarının, video içeriğe yoğun ilgisi, reklam ekosistemi için önemli bir fırsat oluşturmaktadır. Dijital endüstri Türkiye’de büyük bir hızla büyümeye devam ederken; medya ajanslarının, yayıncıların ve reklamverenlerin doğru hedef kitleye, doğru cihazla, uygun içeriğin ulaştırılması konusunda güvenilir bir çözüm yoluna ihtiyaçları var. Endüstrinin uzun zamandır ihtiyacı olan bu çözüm yolunu pazardaki uzmanlığımızı, uluslararası ortağımız Videology’nin geliştirdiği teknoloji ile harmanlayarak sunuyoruz.” dedi.

IAB raporuna göre, geçtiğimiz yıl Türkiye’deki dijital reklam yatırımı %24 artış gösterdi ve bu yükselişin 16.000.000 €’dan fazlası video reklam sektöründen elde edildi. Türkiye’deki kullanıcılar 2013 yılında ayda 30 saatten fazla online video izlemeye vakit harcadılar ki bu durum kaliteli içeriğe olan ihtiyacın bir kez daha altını çiziyor.

Yeni bir bakış açısı getiriyor

Videology EMEA yöneticisi Anne de Kerckhove de konuyla ilgili olarak; “Türkiye yeni filizlenen bir medya merkezi. Bu bölgede medya şirketleri için gelir fırsatları inanılmaz boyutlarda. Tooplay ile işbirliği yapmayı seçtik çünkü onlar endüstrinin farklı yönlerini görerek nasıl bir noktada birleştiğini biliyorlar. Ayrıca, medya kuruluşlarını TV ya da online planlama ve satın almada bütün olarak düşünmeye cesaretlendirebilecek güçteler. Tooplay, programatik reklam çözümleri ile Türkiye pazarına yepyeni bir bakış açısı getiriyor ve biz onların yolculuğunun bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Tooplay, sektörün deneyimli isimlerinden Barış Doğan ve ekibi tarafından kuruldu. Barış Doğan, reklam teknolojisi alanında Türkiye’de başarılı olmuş, aralarında video reklam ağı Coolshark ve Netbook Media gibi girişimlerin de yer aldığı bir çok porjede yer aldı. Bugün Tooplay; Medyanet, Milliyet, Habertürk, UzmanTV gibi Türkiye’nin en popüler medya şirketleri ve web siteleri ile çalışıyor. Şirket şu anda sadece Türkiye’de faaliyet gösteriyor ancak yakın zamanda Doğu Avrupa ve Orta Doğu gibi yeni pazarlara da açılmayı planlıyor.

www.tooplay.com

ADVERTORIAL
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Video Reklamcılığında Yeni Dönem”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Hem de ne yandık. Kimse, son kullanıcının da o reklamları seyretmek zorunda kalırken para verdiğini aklına getirmiyor. Ücretsiz yayın yapan kanallarını bile parayla seyretmek zorunda kaldığımız Güzel Ülkemde internete verilen paraları kim umursar. Önemli olan paranın bir kaç kişide toplanması…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  yandık desenize

 3. SDN Okuru dedi ki:

  millete zorla reklam seyrettiriyorlar

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İş yapmaz bir sistem.

" Video Reklamcılığında Yeni Dönem konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Video Reklamcılığında Yeni Dönem ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Video Reklamcılığında Yeni Dönem ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "