Okunma

Vikipedi’den Oturaklı Ansiklopedi


29 Ekim 2007 Pazartesi 14:00
Vikipedi’den Oturaklı Ansiklopedi
Bu çalışmayla daha oturaklı bir bilgi kaynağı hedefleniyor. Çünkü Veropedia adındaki projede kullanıcıların makaleler üzerinde değişiklik yapması mümkün değil. Bundan sonra makalelerin elden geçirilmesi ve güncellenmesi akademisyenler ve uzman kişiler tarafından yapılacak. Veropedia’da şu an için 3772 makale bulunuyor. Wikipedia’daki makalelerin Veropedia’ya aktarılması için üzerindeki dayanak makalelerin hiç birinin boş olmaması, başlığın başka kullanımlarda olmaması ve temizlik gereksinimi damgalarına sahip olmaması gibi koşullar aranıyor. En sonunda da deneyimli kişiler elinden geçtikten sonra makaleler Veropedia’ya aktarılıyor. Şu an için sadece iki dilde bulunan Veropedia, gittikçe genişler diye umuyoruz.

Bilgi İçin: Veropedia
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Vikipedi’den Oturaklı Ansiklopedi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vikipedi’den Oturaklı Ansiklopedi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vikipedi’den Oturaklı Ansiklopedi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "