Çin hükumetinden ilginç TikTok çıkışı


12 Eylül 2020 Cumartesi 21:00
Çin hükumetinden ilginç TikTok çıkışı

Popüler viral video uygulaması TikTok’un sahibi ByteDance kısa bir süre içinde bir alıcı bulamazsa Amerika’daki faaliyetlerine kalıcı olarak veda etme olasılığıyla karşı karşıya. Ancak tüm bunların yanında, firmayı zorlayan bir diğer unsur da Pekin hükumeti oldu. Zira Pekin, uygulamanın Amerikalı bir firmaya satılmasındansa tamamen ortadan kalkmasını ister bir tutum içinde.

Pekin viral video uygulaması TikTok’u satmak istemiyor

TikTok’un sahibi ByteDance, Başkan Trump’ın uygulamaya sürdüğü yasağa karşı uygulamayı satış işlemlerine başlamıştı. Satışla ilgili Microsoft ve Oracle gibi dünyaca ünlü firmalarla görüşen şirket henüz resmi bir işlem gerçekleştirebilmiş değil.

viral-video-uygulamasi-tiktok-icin-cinden-ilginc-karar

Tüm bunların yanında Çinli hükumet yetkilileri de durumun hassasiyetini göz önünde bulundurarak, Washington’un getirdiği baskı karşısında ByteDance’ın zorla satış yapma ihtimalinin hem zayıf göründüğünü hem de istenmediğini belirtti. Reuters’in haberine göre, Çin, TikTok’un satışına karşı çıkmanın da ötesinde, satılmasını kapatılmasına tercih ediyor. ByteDance’ın da Reuters’e yaptığı açıklamaysa Pekin’le ters düşecek cinsten. Zira firma uygulamanın ne ABD ne de başka bir ülkede kapatılmasını istemediğini ifade etti.

Geçtiğimiz Cuma günü konuyla alakalı açıklama yapan Çin Dışişleri Bakanı Zhao Lijian, söz konusu ulusal güvenlik tanımının yanlış kullanıldığını ve Başkan Trump’ın bu olayı yabancı şirketleri baskılamak için kullandığını ifade etmişti.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Çin hükumetinden ilginç TikTok çıkışı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Hükümet şirkete karışıyorsa bilin ki o şirketin ürünleri o hükümete istihbarat sağlıyordur. Şu ajan programı kurmayın kurdurtmayın.

" Çin hükumetinden ilginç TikTok çıkışı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Çin hükumetinden ilginç TikTok çıkışı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Çin hükumetinden ilginç TikTok çıkışı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
 2. 2 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
 3. 3 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 4. 4 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
 5. 5 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 6. 6 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 7. 7 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
 8. 8 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 9. 9 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 10. 10 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!