Okunma

Sanal Makineniz Yenilendi


19 Aralık 2008 Cuma 09:30
Sanal Makineniz Yenilendi

VirtualBox kişisel kullanım için ücretsiz olan bir sanal makine yazılımı olarak birçok farklı platformda kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun sanallaştırma çözümü sunuyor. VirtualBox zamanında Alman Innotek firması tarafından geliştiriliyordu ve yazılımın başarısı ve halihazırda oturmuş kullanıcı tabanı sebebiyle olsa gerek, firma Sun tarafından alınarak bünyeye dahil edildi. VirtualBox Windows, Linux, Mac OS ve Solaris üzerinde çalışabiliyor.

Yeni Sürümde Neler Var?

Deneysel bir özellik olarak, 32 bit işletim sistemi üzerinde 64 bit sanal bilgisayar çalıştırabilme özelliği VirtualBox 2.1‘de bulunuyor. Ayrıca OpenGL üzerinden 3D hızlandırma da sunulmuş durumda. Tabii hemen sanal makinede Counter-strike oynayacağız diye sevinmeyin, sanal makineniz bunu kaldırmayabilir. Ayrıca Nehalem/Core i7 için  tam uyumlu olan sanallaştırma uzantıları da yeni sürümde mevcut.

İndirin

:: VirtualBox 2.1’i indirmek için tıklayın!

İzle-ÖğrenVirtualBox’ı nasıl kullanacağınızı
adım adım öğrenmek için tıklayın!

 

::  Hangi sanallaştırma yazılımını kullanıyorsunuz? SDN forumlarında önerinizi dinliyoruz.

Bilgi için: Sun
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sanal Makineniz Yenilendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sanal Makineniz Yenilendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sanal Makineniz Yenilendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "