Virüse inanmayan Instagram fenomeni hayatını kaybetti!


18 Ekim 2020 Pazar 23:30
Virüse inanmayan Instagram fenomeni hayatını kaybetti!

Koronavirüsü ile mücadele eden milyonlarca insan bulunuyor. Virüs kaynaklı, hayatını kaybeden sayısı her geçen gün artarken bazı devletlerin yöneticileri de dahil olmak üzere COVID-19’u yani yeni tip koronavirüsü ciddiye almayan insanların sayısı da hiç az değil. Onlardan birisi olan ve Instagram’da 1 milyonu aşkın takipçisi bulunan ve gelişmiş spor antremanlarıyla dikkat çeken Dima Stuzhuk, koronavirüsü sebebiyle hayatını kaybettiği duyuruldu.

Dima Stuzhuk isimli Instagram fenomeni hayatını kaybetti 

Instagram’da stuzhuk_dmitriy kullanıcı adıyla karşımıza çıkan fenomen, yaptığı son paylaşım ile koronavirüsüne yakalandığını ve yakalanmasıyla bu virüse karşı inancının oluştuğunu belirtti. Bu paylaşımının ardından kısa bir süre sonra hayatını kaybeden Stuzhuk, virüsün ciddiye alınması gerektiğini ve aslında insan seçmediğini, herkesin çok dikkatli olması gerektiğinin bir kanıtı. Instagram fenomeni hayatını kaybetti ve söylenene göre sebebi hastalığı ciddiye almamasıydı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

КОРОНАВИРУС «COVID», ДЕНЬ 8 ⠀ Как вы все знаете из историй, я болею корлнавирусом. Сегодня, вернувшись домой, первый раз появился энтузиазм хотя бы что-то написать. Хочу поделиться, как я заболел и убедительно предостеречь всех: я тоже думал, что нет никакого ковида, и это все относительно. Пока сам не заболел. COVID-19 БОЛЕЗНЬ НЕ ЭФЕМЕРНАЯ! И тяжелая. Но обо всем по порядку. ⠀ Как это было? Плохо мне стало на второй день в Турции. Я проснулся среди ночи от того, что у меня отекла шея и было тяжело дышать. При этом немного побаливал живот. ⠀ На следующий день начал появляться кашель, но температуры никакой не было. Особых симптомов болезни тоже не было, поэтому я подумал, что это могут быть последствия после занятия спортом, смены климата и питания ну и плюс сон под кондиционером. ⠀ После возвращения из Турции я сразу же пошел сдавать разные анализы, делать УЗИ и на всякий случай решил пройти тест на COVID. Он оказался положительным😔 ⠀ На следующий день я поехал делать КТ. Мне назначили лечение и стали настаивать на госпитализации. Это отдельная история, потому что сейчас там идут ремонтные работы, больница полностью набита людьми, некоторые из них живут в коридоре😱😱 Питания никакого нет, бумаги нет, столовых приборов тоже нет! Меня никто об этом не предупреждал. Медицине в нашей стране будет посвящён отдельный пост — что уж там, она это заслужила. ⠀ ПРО ЛЕЧЕНИЕ. Мне назначили курс лечения и сказали, что нужно его продолжать. Дали кислородный аппарат для дыхания, так как у меня низкий уровень кислорода (хотя я считаю, критическим он считается после 90, у меня же 94-96 это вполне позволительно для лечения дома, врач в приемной мне сказал тоже самое😄). ⠀ ☝🏻Учитывая все эти факторы, я принимаю решение, что мне будет удобней и комфортней находиться на дистанционной опеке у себя дома, где у меня есть все условия для нормального лечения. В конце концов я всегда могу обратиться в нужные службы. Та и дома, как говорится, и стены лечат🙌🏻 ⠀ Мое состояние стабильное.

Dima Stuzhuk (@stuzhuk_dmitriy)’in paylaştığı bir gönderi ()


Instagram’da attığı son fotoğrafta açıklama kısmına yazdıklarıyla dikkat çeken Stuzhuk, koronavirüse yakalanana kadar bu virüsün bu kadar yıkıcı olduğuna inanmadığını yazdı. Semptomların pek çoğunu görmemesine rağmen, rahatsızlanan ve hastanede tedavi görmek zorunda kalan fenomen, takipçilerini ”virüsü küçümsememeleri’‘ konusunda uyardı.

Yaptığı paylaşımda ilginç bir şekilde Türkiye ziyaretinden bahseden Dima Stuzhuk, Türkiye’den döndükten sonra rahatsızlandığını ve test yaptırdığında testinin pozitif çıktığını yazdı. Paylaşımına uzun bir açıklama ile devam eden fenomen, hastane koşullarının hiç iyi olmadığını söylerken insanların koridorlara taştığını aktardı. Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bir hastanede tedavi gördüğünü belirten Stuzhuk, sağlık olanaklarının hiç iyi olmadığını da aktardı.

Stuzhuk, oksijen tedavisi gördükten sonra hastaneden taburcu edilmesine rağmen, durumu kötüleşmeye başladıktan birkaç saat sonra hastaneye tekrar yatırıldı. Stuzhuk’un eski karısı Sofia, Instagram’da eski kocasının “kardiyovasküler sistemiyle ilgili sorunlar” nedeniyle kalp sorunları yaşadığı gerekçesiyle hayatını kaybettiğini duyurdu.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

21 yorum - “Virüse inanmayan Instagram fenomeni hayatını kaybetti!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Corana bu Adama boyle yapsa bıze nê yapmaz lutfen ciddiye alin maske ve bol sabunlu şi kullanmayi unutmayalim

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  İnanmıyorum diyenler özellikle seçiliyor. Virüs korkusunu devam ettirmek isteyen güçler çok büyük.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  sporla uğraşan bi tipmişte sonuna kadar okumayanlar nasıl da yorumlarda kendisini belli ediyor. adamın kalp sorunları varmış, ritim bozukluğu veya daha ötesi de olabilir spor yapıyor diye adamın herşeyi sorunsuz olacak değil ya. zaten kardiyovaskiler hastalıklar ciddi problemdir beyler öyle biediğiniz konularda ahkam kesmeyin sonra mal mal öyle yorum yapıyorsunuz.
  bizim ülke zaten hem okumuyor hem de bilgi sahibi olmayan fikir sahibi olan insanımsı organizmalarla dolu.
  madem adama laf söylüyorsun az beynini çalıştır da sonunda adamın kız arkadaşı ne demiş onu da bi zahmet okusaydın seni çok bilmiş iki kişi.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  İşin garibi adam Türkiye den döndükten sonra yaşadığını yazmış ve en son antalya belek e gelmiş

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Steroid kullanan herkes büyük risk altında Steroid bağışıklık sistemini çökeltiyor terminatör gibi havalı görünebilirsin fakat Corona veya herhangi bir virüs seni kolayca öldürebilir

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Vucut gelişimi için kuulanılan takviyelerin kardiyovasküler sisteme verdiği zarar bilinen birşey. Adam kalpten gitmiş.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Beyler burada bahsedilen zayıflık bağışıklık ile alakalı o sporda yapılan kullanılan ilaçlar bağışıklığı düşürüyor bu sebeple zayıf diyorlar

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkiye virüsün merkez üssü konumunda malesef hayatımız incecik bir ipe bağlı…

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Doğanın kanunu diyen arkadaş bu adam hiç te zayıf değil neyse yakınların gidince kim zayıf kim güçlü anlarsın

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  artık inanmıştır heralde

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Korona virüs tedavisinde yaygın kullanılan sıtma ilaçlarının kronik kalp rahatsızlığı bulunanlara yönelik ciddi yan etkileri var. Bu açıdan corona virüs tek başına öldürücü olma oranı her ne kadar düşük olsada diğer kronik rahatsızlıklarla birlikte gerçekleştiğinde ciddi ölüm riski teşkil ediyor.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Buraya gelmicektin olum

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Sigaradan ölüm oranı %40 obeziteden ölüm oranı %40 tarfikten %25 savaşta, açlıkta vs…. Ama koronadan %5. Elbetteki tedbir dikkat şart. Ama bu adam belliki kas için gereksiz ilaç almış kullandığı ilaçlar herkes tarafından çok iyi bilinir ki %90 kalbi etkiler. Çün ki kasların en çok ihtiyaç duydugu proteini kan taşır. Ecel birdir değişmez. Temizlik imandandır. Vesile olan yapan gibidir. Hakkı yenilen hakkını helal etmedikçe kişi cennete giremez. Yani tedbir alıcaz ama sitres yapmadan hayatımıza devam edicez.

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Gözle görülmez elle tutulmaz virüsler var insan aciz ve zayıf yaratılmış ölüm ansızın gelecek nerede ve nasıl olduğunu rabbim bilir ciddi olun …

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Yakınlarımız ölmeye başlayınca işin ne kadar ciddi olduğunu anlayacağız başka türlü olacak gibi değil

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Korkmuyorum ama önlem alıyorum . Ama şuda bir gerçek zayıf olanlar hep ölecek. Doğanın kanunu

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Yanlış düşünüyorsunuz zayıf olmayanların da ölüm riski var maalesef hastalığı ciddiye alın ve korkun. Ben zayıf değilim düşüncesi bile tedbirleri esnetmenize sebep olabilir siz farketmeden

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Doğanın kanunu yanlış ifade olmuş sanırım. Doğa kanunu diyebiliriz belki çünkü doğa dediğin canlı bir nesne yok ortada kardeş.

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   Neye göre zayıf? Adam spor ile uğraşan bir tipmiş. Sürekli spor, sağlıklı beslenme vs.

  4. Ziyaretçi dedi ki:

   Bende önlem alıyordum hala da alıyorum ama 16 gün hastanede geçirince esas o zaman anlıyosun

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Ülkeye ve dünyaya bakıyorum insanlar kaderine terk edilmiş.

" Virüse inanmayan Instagram fenomeni hayatını kaybetti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Virüse inanmayan Instagram fenomeni hayatını kaybetti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Virüse inanmayan Instagram fenomeni hayatını kaybetti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)