Okunma

WikiLeaks Hacker’ı Tutuklandı


14 Aralık 2010 Salı 13:30
WikiLeaks Hacker’ı Tutuklandı

Açıkladığı belgelerle dünya kamuoyunda sempati kazanan WikiLeaks, insanlara ilham veren bir toplumsal hareketin de mimarı oldu.

Siteyi durdurmaya çalışan kurumlara karşı tepki vermeye başlayan halk, yeteneklerini bu uğurda birleştirmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde LeakSpin adını alan grubun temel amacı ise WikiLeaks‘i unuturmamak ve siteye karşı tavır alananlardan intikam almak.

 

 

Hacker Nerede Yakalandı?

Sitenin resmi para kaynağını kesmek isteyen Amerika‘nın baskısı üzerine önce PayPal daha sonra ise Visa ve MasterCard WikiLeaks sistemlerinden çıkarttığını açıklamıştı.

Bu duruma karşı ise bağımsız hacker‘lardan geldi. Geçtiğimiz hafta içerisinde Visa ve MasterCard sistemlerine saldırı düzenleyen sanal korsanlardan birisi kısa süre önce yakalandı.

Jeroenz0r, adlı 16 yaşındaki hacker Hollanda polisi tarafından yapılan operasyonla tutuklandı. Eylemi yapan grup ise ünlü kredi kartı sistemlerinin sitesini çökerten DDos  saldırısının hack sayılmayacağını iddia edip kendini savundu.

:: WikiLeaks etrafında toplanan bu gruplara destek veriyor musunuz?

 

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" WikiLeaks Hacker’ı Tutuklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WikiLeaks Hacker’ı Tutuklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WikiLeaks Hacker’ı Tutuklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "