Okunma

Vista SP1 Yükletmiyorlar


21 Mart 2008 Cuma 22:00
Vista SP1 Yükletmiyorlar
Windows Vista için çıkan ilk servis paketi, sancılı bir dönemden geçiyor. Hafta içinde dünya çapında kullanıma sunulan Vista Service Pack 1, o günden beri internetin dört bir yerinde ağır eleştirilere maruz kalıyor. Vista SP1’e son darbe ise Pennsylvania Üniversitesi Bilgi Teknolojileri ve Bilgisayarcılık Bölümü‘nden geldi.

Fakülte yetkilileri ve öğrencilere, yeni alınan bilgisayarlarda önceden kurulu gelmesi haricinde, Vista SP1’i yüklememelerini şiddetle tavsiye ettiklerini açıklayan teknoloji birimi, SP1’deki hatalar belirlenip temizlenene kadar Windows XP ve Vista’nın eski sürümlerini kullanmaya devam etmelerini önerdi. Microsoft’un itibarını derinden sarsabilecek ‘Üniversitelerde Vista SP1 Yasağı’ benzeri bir uygulamanın ilk işareti gibi görünen bu açıklama bakalım çıkması beklenen yamaların sürecini hızlandırabilecek mi?

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Vista SP1 Yükletmiyorlar”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  windowsun eski sürümleri ve windowsu terkedip linux kullanmalarını öneririm:))

 2. SDN Okuru dedi ki:

  valla bence sp1 le vista hayat buldu ram şişip şişip duruyodu açılış kapanış hızlandı bence kuruntu ve karalama..

 3. SDN Okuru dedi ki:

  zaten türkçe çıkartmamışlar sp1i

 4. SDN Okuru dedi ki:

  SP1’deki hatalar belirlenip temizlenene kadar Windows XP ve Vista’nın eski sürümlerini kullanmaya devam etmelerini öneririm.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Mikrosoft’a müstehak..

  İşini doru düzgün yapmamanın sonucu budur…

  Bir şeyi yapıyorsan tam yapacaksın.(ki elinde bu kadar imkan varken hala yapamıyorsan….)

" Vista SP1 Yükletmiyorlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vista SP1 Yükletmiyorlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vista SP1 Yükletmiyorlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "