Okunma

Vitaminegitim.com Açıldı


09 Mart 2012 Cuma 11:21
Vitaminegitim.com Açıldı

Vitamin, ücretsiz üyelik modeli ile tüm öğrencilere açıldı. Daha önce Vitamin’e erişim sağlayan tüm adreslerin www.vitaminegitim.com’da toplandığı yeni Vitamin’de, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müfredatı ile uyumlu ilköğretim ve lise derslerine, çalışma planlarına, interaktif etkinliklere, üç boyutlu canlandırmalara ve sınav uygulamalarına, günlük kısıtlamalar dahilinde ücretsiz olarak ulaşılabilecek.

Vitaminegitim.com ile sadece Vitamin uygulamalarına değil, eğitim alanında markaların içeriklerine de Vitamin referansıyla ulaşılabilecek. Aralarında internette ilk kez uygulanacak olan ve başka hiçbir yerde bulunmayan çok özel hizmetlerin de bulunduğu bu platformdan, Özel Dershaneler Birliği Derneği (ÖZ-DE-BİR) tarafından Vitamin kullanıcılarına özel hazırlanan canlı SBS, YGS ve LYS sınavlarına da ulaşmak mümkün. Öğrencilerin istedikleri yerden katılabildikleri bu online sınavlarda adaylar, sınava girenler arasında, Türkiye genelindeki sıralamalarını görebilecekler.

Yüzde 100 Türk Telekom iştiraki Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ’nin 24 yıllık birikimi ve eğitim teknolojileri tecrübesiyle geliştirilen, 1 milyon 300 bin öğrenci ve 230 bin öğretmenin tercihi Vitamin yeni modeliyle, milyonlarca öğrenci ve öğretmenin hayatına yeni bir soluk getiriyor. Tüm ilköğretim ve lise öğrencilerine online eğitimi deneyimleme fırsatı sunan www.vitaminegitim.com MEB öğretim programına uygun olarak, onaylı ders kitapları ve öğrenme alanları ile ilişkilendirildi. 

Öğrencilerin dersleri severek, heyecan duyarak öğrenmesini sağlayan yeni Vitamin’in içeriğini, ilköğretimde Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türkçe, İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük; lisede ise Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Dil Bilgisi ve Anlatım, Tarih, Coğrafya ve İngilizce oluşturuyor. 

İzlenebilir öğrenci performansı

Vitamin ile “Çalışmaya nereden başlasam?” sorusu da tarihe karışıyor. Vitamin’in akıllı performans sistemiyle öğrencilerin hangi konuyu öğrenip öğrenmediği, hangi konularda çalışmaları gerektiği tek bir tıkla görüntülenebiliyor. İlgili konular, öğrencinin eksikliklerini sıkılmadan tamamlayacağı interaktif etkinliklerle aktarılıyor. 

Yeni Vitamin’in “Canlı Canlı İngilizce” uygulaması, İngilizce öğrenme sürecini hızlandırarak, öğrencilere konuşma pratiği de kazandıracak. Canlı Canlı İngilizce sınıflarında, klasik online eğitimlerden farklı olarak öğrenciler, tıpkı gerçek bir sınıf içerisindeymiş gibi öğretmeni eşzamanlı olarak görüp, iletişim kurabiliyor. Anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından gerçekleştirilen canlı derslerde, İngilizceyi doğru telaffuzuyla öğreniyor. Tell Me More’u tercih eden öğrenciler ise İngilizce’ye kendi seviyelerinden başlayarak eğitim alabiliyor. 

Vitamin’deki bir diğer İngilizce uygulama ise Sebit tarafından Türkiye’de üretilen ve eyalet müfredatlarına uyarlanarak bugün ABD’de 200 binin üzerinde öğrenci tarafından kullanılan Adaptive Curriculum içeriği. Math & Science Activities in English adıyla 6, 7, 8. sınıf ve liseye yönelik Matematik ile Fen ve Teknoloji derslerini öğrenciler, interaktif etkinlikler ve deneyler eşliğinde ister İngilizce, ister Türkçe çalışabiliyor.

Kazanım Değerlendirme Uygulaması, sınırsız konu anlatımları, canlı sınavlar gibi uygulamalarıyla ön plana çıkan www.vitaminegitim.com’da “Vittrin” alanı aracılığıyla, “Vitt” adı verilen eğitsel uygulamalara abone olan kullanıcıya, seçtiği içeriklere doğrudan ulaşma fırsatı veriliyor. 

Veliler de unutulmamış

Çok yakında veliler, öğrenci performanslarını izleyebilecekleri raporların yanı sıra rehberlik hizmetlerini de Vitamin’den almaya başlayacaklar.

Vitamin’le öğrencilerin düzenli çalışabilmeleri, çok özel sınav sistemini deneyimleyebilmeleri ve Vitamin Puanları, Başarı Armaları kazanarak zevkle öğrenebilmeleri için kısa bir kayıt işlemi yeterli. www.vitaminegitim.com’a ücretsiz üye olan öğrenciler, kendi sınıf düzeylerinde 1 adet sınav hakkı kazanarak, Vitamin’in gelişmiş ölçme değerlendirme sistemi ile düzenlenen benzersiz sınavlarını deneyimleme şansına da kavuşuyor.
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

26 yorum - “Vitaminegitim.com Açıldı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  sizi tanıdım

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ücretlimi anlamadımki

 3. SDN Okuru dedi ki:

  muhteşem

 4. SDN Okuru dedi ki:

  kahbe

 5. SDN Okuru dedi ki:

  daha kayıt olmadım ama umarım çok güzeldir

 6. SDN Okuru dedi ki:

  cok guzel

 7. SDN Okuru dedi ki:

  7.sınıf derslerime buradan çalışmak istiyorum sınavlarım ***** açıcam

 8. SDN Okuru dedi ki:

  COK GUZEL

 9. SDN Okuru dedi ki:

  ben 10.sınıfım.ve artık bundan sonra burdan anlamadığım matematik dersinin polinumlar konusunu daha iyi anlarım.çok gzl olmş gerçkten ***** tşkk..

 10. SDN Okuru dedi ki:

  bence çok iyi 🙂 🙂 🙂

 11. SDN Okuru dedi ki:

  din drsi için sorular

 12. SDN Okuru dedi ki:

  bence cok iyi olmus

 13. SDN Okuru dedi ki:

  AY

 14. SDN Okuru dedi ki:

  ayyyyyy çok mutluyum türkçeden 100 aldımmmmmmmmmm 🙂

 15. SDN Okuru dedi ki:

  süper

 16. SDN Okuru dedi ki:

  6.sınıf dersleride var

 17. SDN Okuru dedi ki:

  çok iyi olmuş

 18. SDN Okuru dedi ki:

  açılmamışki

 19. SDN Okuru dedi ki:

  açamıyoom

 20. SDN Okuru dedi ki:

  güzel olmuşşşşş

 21. SDN Okuru dedi ki:

  nasıl açıcam

 22. SDN Okuru dedi ki:

  @cheleby 20 yaştan sonrası üye olamıyor… ama kolayı var kardeş kuzen vs bulup onu üye yaparak kullanabilirsin tabi 😉

 23. SDN Okuru dedi ki:

  çok iyi olmuş

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Lisedeki dersler yazılırken “Dil Bilgisi ve Anlatım” yazılmış. Kınıyorum 🙂 “Dil ve Anlatım” olacak

 25. cheleby dedi ki:

  Üniversite öğrenci yararlanamıyor mu ? İngilizceye çalışırdık biraz

" Vitaminegitim.com Açıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vitaminegitim.com Açıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vitaminegitim.com Açıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "