Vivo’dan renk değiştiren arka kapak tasarımlı telefon!


04 Eylül 2020 Cuma 13:00
Vivo’dan renk değiştiren arka kapak tasarımlı telefon!

Vivo yakın zaman önce Türkiye’ye giriş yapmaya karar vermişti. Türkiye’deki ilk telefonu X50 Lite olan Vivo’dan yeni bir akıllı telefon ufukta göründü. Vivo renk değiştiren arka kapak tasarımına sahip bir akıllı telefonu hakkında video ortaya çıktı. Vivo renk değiştiren akıllı telefon tasarımıyla dikkat çekiyor.

Vivo renk değiştiren akıllı telefon tasarımı ortaya çıktı

Weibo üzerinden yayımlanan telefonun kısa videosu, oldukça ilginç bir tasarımı işaret ediyor. Zira bu telefonun arka kapağının rengi değişebiliyor. Vivo söz konusu telefonda elektrokromik cam kullanıyor ve bu etkiyi yakalıyor. Telefonun henüz ne bir adı ne de çıkış tarihi var ancak bu özelliği bile yeterince dikkat çekmesini sağlıyor.

Paylaşılan videoda, değişen renklerde arka panele sahip bir cihaz görülüyor. Bunu başarmak için kullanılan teknoloji ise elektrokromik cam. Bilmeyenler için, bu teknoloji sayesinde cama uygulanan gerilime bağlı olarak cam, renklerini ve opaklığını değiştirebiliyor. Paylaşılan videoda da Vivo mühendisi telefonda kullanılan teknolojiyi anlatıyor. Elektrokromik cam yeni bir teknoloji değil ancak akıllı telefon sektöründe pek de görmeye alışık olmadığımız bir malzeme yapısı.

Sızan başka bir videoda, teknolojiyi tanıtmak için kullanılan akıllı telefon, arka kamera modülünden görüldüğü gibi bir Vivo S7 5G gibi duruyor. Dolayısıyla, gelecekteki Vivo akıllı telefonlarına bu cam teknolojinin ekleneceğini söylemek mümkün. Düşük güç gerektiren bir teknoloji olduğu için telefonda şarjı hızlı tüketme ya da ısınma gibi sorunların görülmesine neden olmadığı aktarılıyor.

Vivo renk değiştiren akıllı telefon ile dikkat çekeceğini söylemek mümkün bakalım ilerleyen günlerde telefon hakkında nasıl özellikler ortaya çıkacak?
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Kadın konuşurken yoruldum.

" Vivo’dan renk değiştiren arka kapak tasarımlı telefon! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vivo’dan renk değiştiren arka kapak tasarımlı telefon! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vivo’dan renk değiştiren arka kapak tasarımlı telefon! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  2. 2 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  3. 3 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  4. 4 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  5. 5 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  6. 6 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  7. 7 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  8. 8 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  9. 9 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  10. 10 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi