Okunma

VMware ve Google’dan İşbirliği


18 Şubat 2014 Salı 09:40
VMware ve Google’dan İşbirliği

VMware, Google ile işbirliği ile Mobil Bulut Çağı’nda kurumlara masaüstlerini Google Chromebooks üzerindeki Windows uygulamalarına, verilere ve masaüstlerine bulut üzerinden güvenli şekilde erişebilecek şekilde yenileme olanağı sunduğunu duyurdu.

Google ve VMware arasındaki işbirliği sayesinde kurumlar VMware’in sektör tarafından genel kabul görmüş Hizmet Olarak Masaüstü (DaaS) platformu aracılığıyla güncel ve daha önceden kullandıkları uygulamalarına bulut üzerinden erişebilecek, Google Chromebooks için daha az bütçe ayırırken daha fazla güvenliğe kavuşacak.

İlk etapta kurumlara yerinde hizmet olarak verilecek olan bu çözümün, VMware ve diğer vCloud Servis Sağlayıcı Ortakları tarafından bulutta ya da hibrit bulutta tamamen yönetilebilir ve aboneliğe bağlı DaaS (Hizmet olarak Masaüstü) hizmeti olarak sunulması bekleniyor.

Kullanıcılar kendi Windows uygulamalarına, veri ve masaüstlerine Chromebook’larındaki web tabanlı uygulama kataloğundan VMware’in Blast HTML5 teknolojisini kullanarak erişebilecekler. VMware Horizon DaaS kurumlara ayrıca Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI) ve Uzaktan Masaüstü Hizmetleri (RDS) bağlantısı arasında seçim yapma imkanı da veriyor.

Chromebooks ve DaaS: Kurumsal masaüstlerinin yeniden tanımlanmasında fırsat

Gartner’ın son tahminlerine göre, PC satışları bu yıl 2012 yılı rakamlarının yüzde 15 altında olacak. Oysa aynı dönemde ultramobil cihazların satışlarının yüzde 407 oranında artması bekleniyor. Google Chromebook gibi ultramobil cihazlara giderek artan taleplerden yararlanmaya çalışan servis sağlayıcılar, sistem entegratörleri, tedarikçiler ve kanal iş ortakları, GoogleVMware işbirliği ile birlikte kurumlara, kurumsal masaüstlerini tekrar tanımlamaya yardımcı olacak uygun çözüme sahip oluyorlar.

:: Google – VMware işbirliği hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" VMware ve Google’dan İşbirliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere VMware ve Google’dan İşbirliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda VMware ve Google’dan İşbirliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "