Okunma

Vodafone Almanya’ya Türk Yönetici


21 Ocak 2014 Salı 14:09
Vodafone Almanya’ya Türk Yönetici

Vodafone Türkiye, diğer ülkelere örnek gösterilen ve “Türk reçetesi” olarak adlandırılan pazarlama başarılarıyla Almanya‘ya örnek olacak. Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Lütfullah Kitapçı, Vodafone Almanya’ya Bireysel Pazarlama Direktörü olarak atandı.

Vodafone açıklamasına göre, 2009 yılında başlattığı stratejik dönüşüm programıyla gelir pazar payını dört yılda yüzde 18,6’dan yüzde 30,6’ya çıkaran ve bu performansı “Türk reçetesi” olarak diğer ülkelere örnek gösterilen Vodafone Türkiye’den bir yönetici daha uluslararası göreve getirildi.

Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Kitapçı, Vodafone Grubu içinde ciro büyüklüğü bakımından en büyük faaliyet ülkesi olan Vodafone Almanya’ya Bireysel Pazarlama Direktörü olarak atandı.

Vodafone Çek Cumhuriyet’nde de görev almıştı

Eylül 2010’dan bu yana Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörlüğü görevini yürüten Kitapçı, Vodafone Türkiye bünyesine Ocak 2009’da Pazarlama Kıdemli Müdürü olarak katıldı.

Kitapçı, faturasız müşteri segmentindeki revizyon, faturalı segmentteki rekor büyüme, tüm dünyaya örnek gösterilen sosyal iş modeli Vodafone Çiftçi Kulübü ve Vodafone İstanbul Maratonu, Vodafone Arena sponsorlukları gibi önemli projelerde kilit roller üstlendi.

Vodafone Türkiye’den önce 2005-2009 yılları arasında Vodafone Çek Cumhuriyeti’nde strateji, planlama ve pazarlama alanlarında farklı rollerde görev alan Kitapçı, 2001-2004 yıllarında strateji danışmanı olarak görev yaptı.

Kaynak: AA

:: Vodafone Türkiye’den Vodafone Almanya’ya yönetici atanması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Vodafone Almanya’ya Türk Yönetici konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone Almanya’ya Türk Yönetici ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone Almanya’ya Türk Yönetici ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "