Okunma

Vodafone ile Ford’tan FiloBil İşbirliği


23 Mayıs 2013 Perşembe 12:30
Vodafone ile Ford’tan FiloBil İşbirliği

İşletmelerin faaliyetlerine değer katmak ve büyümelerine destek olmak vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Vodafone İş Ortağım, makineler arası iletişim ile de şirketlere özel çözümler üretmeyi sürdürüyor.

Makineler Arası İletişim (M2M) teknolojisinin en önemli küresel aktörlerinden Vodafone’nun global birikimini ekosistemindeki firmalara yansıtan Vodafone İş Ortağım, yenilikçi ve fark yaratan çözümlerini kurumların hizmetine seferber ediyor, kurumların operasyonel verimlilik elde etmelerini ve rekabette fark yaratarak öne geçmelerini sağlıyor.

Son olarak Türkiye’nin öncü ticari araç üreticilerinden Ford Otosan, Filobil-Filo Yönetim Sistemi’nde Vodafone’un 20 yıllık global tecrübesinin ürünü makineler arası iletişim teknolojisinden yararlanma kararı aldı.

Hem yakıttan hem işletme giderlerinden tasarruf

Vodafone’nun sağladığı M2M olanaklarıyla hayata geçirilen sistemde alınan veriler, hem filo sahibi müşterilere, hem de Ford Cargo servislerine iletiliyor. Araç bilgileri online olarak takip edilebiliyor.Böylece eş zamanlı bilgilendirme yapılıyor.

Araçtan alınan anlık bilgiler, Ford Otosan müşterilerinin araç bakımlarını gerçekleştiren servislere iletiliyor. Bu bilgiler doğrultusunda gerçekleştirilen bakım, araç ömürlerinin uzamasını sağlıyor.

Araç yatırımlarının geri dönüşünü de hızlandırıyor. Yüksek devirde araç kullanmak, çok sık fren yapmak veya gereksiz vites değiştirmek gibi araçta yakıt tüketimine ve araç ömrüne olumsuz etki eden sürücü davranışları da bu sistem sayesinde kontrol edilebiliyor.

Sistem, bu özelliğiyle sürücü davranışlarını düzeltecek önlemler almayı kolaylaştırıyor. Araç ve sürüş güvenliğine zemin oluşturuyor. Tüm bu bilgiler raporlanıyor ve araç sürüş detayları ile ortaya çıkan sürücü profilleri, şirketlerin sürücü eğitimlerini yeniden düzenlemesine fırsat tanıyor.

M2M teknolojisi sayesinde araç ve filo sahipleri, işletme masraflarının yüzde 60’ını gözden geçirebiliyor böylece yakıtta ise yüzde 20’lere varan tasarruf sağlanıyor.

Sistemin detaylarına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz. iyi seyirler.

:: Filo araçlarının kolay takibi, sizce verimi artırır mı?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Vodafone ile Ford’tan FiloBil İşbirliği”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Benim cihazimdami sorun vidyonun sesi hic yok denecek kadar az ne deeikleri bile anlasilmiyo

  2. Ahmethz dedi ki:

    batar umarım vodafone

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Video playerı nihayet değiştirebilmişsiniz.

" Vodafone ile Ford’tan FiloBil İşbirliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone ile Ford’tan FiloBil İşbirliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone ile Ford’tan FiloBil İşbirliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "