Okunma

Vodafone ile Kızılay’dan Kan Bağışı Ortaklığı


05 Ocak 2012 Perşembe 11:18
Vodafone ile Kızılay’dan Kan Bağışı Ortaklığı

Türkiye Vodafone Vakfı ve Türk Kızılayı, mobil teknolojilerin insanların iyiliği için kullanılması misyonuyla kan bağışında bulunmayı kolaylaştırmak ve teşvik etmek üzere çok önemli bir işbirliğine imza attı. Kan bağışının sadece acil durumlarda değil düzenli olması gerekliliğini vurgulamak ve konuyla ilgili farkındalık yaratmak amacıyla; Vodafone’un teknolojik altyapısından faydalanarak geliştirilen bu işbirliği kapsamında Vodafone abonelerine ücretsiz olarak “Kan Bağış Noktası Bilgilendirme Servisi” sunulacak.

Servise üye olan Vodafone aboneleri, hem bulundukları lokasyona gezici Kızılay Bağış Araçları geldiğinde haberdar olacak; hem de kan verme ve düzenli kan bağışıyla ilgili bilgilere ulaşabilecekler. Ayrıca, iOS ve Android işletim sistemli akıllı telefon sahipleri, operatör sınırı olmadan, Vodafone-Türk Kızılayı işbirliğinde geliştirilen mobil uygulamayı kullanarak kan bağışında bulunmayı kolaylaştıran süreçleri takip edebilecekler.

Mobil uygulama ile tüm operatör kullanıcıları kan verebilecekleri en yakın sabit veya mobil Kızılay kan merkezini harita üzerinde görebilecek, Kızılay’ın gönderdiği bilgileri alabilecekler

Bu işbirliğinin, ülkenin yıllık kan ihtiyacı olan 1 milyon 800 bin ünite kanın gönüllü, güvenli ve düzenli kan bağışçılarından sağlanmasına önemli katkı sağlaması bekleniyor.

:: Kan vermeyi düşünüyor musunuz?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Vodafone ile Kızılay’dan Kan Bağışı Ortaklığı”

  1. mustang dedi ki:

    Bununla ilgili olarak bana dün mesaj geldi vodafone ***** bir uygulama gibi duruyor.

" Vodafone ile Kızılay’dan Kan Bağışı Ortaklığı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone ile Kızılay’dan Kan Bağışı Ortaklığı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone ile Kızılay’dan Kan Bağışı Ortaklığı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "