Vodafone ile Spor da Dijitalleşiyor


20 Haziran 2015 Cumartesi 16:45
Vodafone ile Spor da Dijitalleşiyor

En son geçtiğimiz günlerde düzenlenen Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü ve Bodrum Marina Yat Kulübü tarafından Vodafone Red ve HTC sponsorluğunda düzenlenen Vodafone Red Famous Cup Yelken Yarışları ile spor etkinliklerinde gördüğümüz Vodafone, sporda dijitalleşme konusunda Türkiye’de en çok yatırım yapan şirketlerden.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk ile Vodafone’un spor yatırımlarını ve sporda dijitalleşmeyi değerlendirdik. Röportajımızı aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz. İsterseniz videonun altında yani haberimizin devamında da Ender Buruk’un sözlerini de okuyabilirsiniz.

Famous Cup’a katılım son 4 yılda %50 yükseldi

Buruk, Vodafone Red Famous Cup sponsorlukları ile ilgili şunları söyledi: “Famous Cup, 2006’da ‘özgürlüğün sporu yelken’ mottosuyla hayata geçirildi. O tarihten bu yana da ülkemizde yelken sporunu ve denizciliği sevdirmek yönünde önemli bir işlev üstlenmiş bulunuyor. Yelken sporuna ilgi duyan ama şimdiye kadar fırsat bulamayan, vakit ayıramayan, cesaret edemeyen ya da yelkeni aklına bile getirmeyen herkesin bu sporla tanışmasını hedefliyor. Bunu yaparken de daha önce yelken sporu yapmamış ünlü isimlerin katılımını sağlayarak, bir anlamda Türkiye’nin tanınmış yüzlerini ‘yelkenin elçisi’ yaparak, yelken sporunun aslında her yaş ve kesimden insan tarafından erişilebilir ve yapılabilir bir spor olduğunu göstermeyi amaçlıyor.

Biz de ülkemizde sporcu yetişmesine ve altyapının zenginleşmesine katkıda bulunma vizyonumuzla doğrudan örtüştüğü için Famous Cup organizasyonunu destekliyoruz.

Bugüne kadar yelken dünyasına birçok yeni sporcu kazandıran bu etkinliği Vodafone Red olarak 5 yıldır destekleme fırsatı elde ettiğimiz için mutluyuz.” Yeni sporcu yetişmesinin yelken sporunun gelişmesi ve yaygınlaşması anlamına geldiğinin altını çizen Buruk, “Vodafone Red Famous Cup, ülke genelinde yelken sporunun tanıtımını yaparak yelken ekonomisine katkıda bulunuyor. Biz de Vodafone olarak Famous Cup’a katkıda bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Famous Cup, Vodafone Red sponsorluğumuzla son 4 yılda önemli gelişme kaydetti. Organizasyonun bilinirliği artarken, katılımcı sayısı da %50 yükseldi. Dijital kurgularımız sayesinde sadece geçen yıl 5,5 milyon kişi yarışları sosyal medyadan takip etti” dedi. “M2M çözümlerimiz ile Famous Cup’da tekneleri anlık izliyoruz”

Buruk, bugün artık hayatın her alanında etkisini artırarak hissettiren dijitalleşmenin sporda da hayatı önemli ölçüde kolaylaştırdığına dikkat çekerek şunları kaydetti:

“Vodafone Red Famous Cup, dijitalleşmeyi hayata geçirmek yönünde bize önemli bir fırsat sundu. Bugün dijital teknolojiler, doğayla mücadelenin en üst düzeyde yaşandığı sporlardan biri olan yelkende de sporcuların en büyük ve en güvenilir yardımcısı haline geldi. Vodafone Türkiye olarak, dijital dönüşüm vizyonumuz doğrultusunda yelken sporunu da zenginleştiriyor ve sunduğumuz mobil iletişim teknolojileriyle hem sporcular hem de izleyiciler için iletişim ve etkileşim olanaklarını en üst düzeye çıkarıyoruz. Bu kapsamda, makinelerarası iletişim (M2M) çözümlerimiz ile tekneleri anlık izleyerek lokasyon, hız, yön, isim ve kat edilen mesafe gibi performans bilgilerine ulaşma olanağı sağlıyoruz.

Teknelere konumlandırdığımız Cepte Wi-Fi modemimiz ile yarışçılara yarış boyunca Vodafone 3G bağlantısıyla her an internete bağlanma imkânı sunuyoruz. Kurduğumuz sistemler ile deniz ortasından yarışları www.redfamouscup.com ve Vodafone TV’de canlı yayınlıyoruz.

Bu kapsamda Vodafone Red Famous Cup Türkiye’de deniz üzerinden canlı yayını yapılan ilk yelken yarışı oldu. Ayrıca, HTC Re- Camera ile Youtube üzerinden ve Periscope uygulaması ile canlı yayınlar gerçekleştiriyoruz.”

Dijital çözümlerimizle spora zenginlik katıyoruz

Günlük hayatımızda önemli yer tutan sporda dijitalleşmenin ülkemizi bir adım öteye taşıyacağı inancıyla destek verdikleri spor etkinliklerinde dijitalleşmenin öncüsü olmayı hedeflediklerini belirten Buruk, şöyle devam etti:

“Örneğin, Beşiktaş JK sponsorluğumuz bize Türkiye’nin ve İstanbul’un kalbinde ‘Vodafone Arena’ ismini verebileceğimiz ve teknolojik altyapısıyla hayalini kurduğumuz dijital Türkiye’nin bir örneğini yapabilme fırsatı sundu. Vodafone Arena, Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olarak inşa ediliyor. Ayrıca, maratonlar için geliştirdiğimiz özel bağış ve bilgilendirme platformu VMaraton akıllı telefon uygulaması, maratonla ve sağlıkla ilgili ihtiyaç duyulan bilgilere kolay erişim sağlıyor, 50’ye yakın sivil toplum kuruluşuna bağış yapma ve toplama imkânı veriyor.”

Spora yatırım yapmaya devam edeceğiz

Vodafone’un sponsor olarak destek verdiği spor etkinliklerine dijital teknolojilerle güç vermeye ve sporda dijitalleşmenin öncüsü olmaya devam edeceğini ifade eden Buruk, şöyle konuştu: “Sosyal yatırımlarımız arasında önemli yer tutan spor sponsorluklarımızın, marka farkındalığına pozitif katkı sunduğuna, markamıza değer kattığına, tüketiciler ile markamız arasındaki duygusal bağı güçlendirdiğine inanıyoruz. Markamızın ülkemizdeki ekonomik gelişimin yanında sosyal gelişime de değer katması hedefiyle, spora yatırım yapıyoruz. Spor sponsorluklarının, halkımızı spora ve sağlıklı yaşama teşvik etme misyonumuza, ayrıca geniş kitlelere ulaşma hedefimize hizmet ettiğini düşünüyoruz.” Sporun toplumların ekonomik ve sosyal yönden gelişiminde üstlendiği işlevin bilinciyle tüm ana ve alternatif spor dallarına önem verdiklerini söyleyen Buruk, “Gerek geniş kitlesel katılımlı gerekse kendi içinde özelleşen spor etkinliklerine verdiğimiz destekle, bir yandan spor izleyicilerinin ve katılımcılarının dijital deneyimlerini zenginleştirirken, bir yandan da iletişim gücümüzü ve global bilgi birikimimizi ülkemizde ve yurtdışında harekete geçirerek ilgili spor dalının farkındalığını ve izlenirliğini artırmayı, ilgili tüm mecraları kullanarak ‘360 derece entegre iletişim’ anlayışıyla sporun bilinirliğini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz.

Ayrıca, yine spora verdiğimiz destekle, ülkemizde sporcu yetişmesine ve altyapının zenginleşmesine katkıda bulunmayı ve Türkiye’yi dünyanın öncü spor ülkelerinden biri yapmayı hedefliyoruz. Dolayısıyla, spor sponsorluğu faaliyetlerimizin karşılığını aldığımıza ve almaya devam edeceğimize inanıyoruz” dedi. 

:: Sporda dijitalleşmeyi nasıl destekliyorsunuz?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Vodafone ile Spor da Dijitalleşiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone ile Spor da Dijitalleşiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone ile Spor da Dijitalleşiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!