Okunma

Vodafone Kaç Kişiye Bilgisayar Öğretti?


19 Ocak 2011 Çarşamba 10:10
Vodafone Kaç Kişiye Bilgisayar Öğretti?

Teknoloji firmaları yatırımlarına sosyal yardım kampanyalarını da eklemeye devam ediyor. Bu tarz projeler konusunda en fazla yatırımı yapan firmalardan biride Vodafone.

Türkiye Vodafone Vakfı taraafından yürütülen bu projelerle operatör firması, teknolojide fırsat eşitliği yaratmaya çalışıyor.

Operatör firması ‘Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak’ adlı projesiyle, gelir grubu düşük olan insanlara eğitim vermeye devam ediyor.

Habibat İçin Gençlik Derneği, Vodafone Türkiye Vakfı, Ulaştırma Bakanlığı ve Unesco’ıun ortaklığıyla gelişen proje bugün en büyük meyvesini verdi.

 


Vodafone İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray projeye olan yatırımlarının devam edeceğini belirtt

Hedeflerin Üzerinde İlge

Ankara’da saat 12 sularında hâlâ devam eden toplantıda projenin en büyük hedefine ulaşması kutlandı. Peki, proje şimdiye kadar kaç vatandaşımıza bilgisayar eğitimi verdi?

Vodafone İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray’ın yaptığı açıklaya göre proje bugün itibariyle 1 milyon 207 bin kişinin bilgisayarı öğrenmesini sağladı.

Gönüllü öğretmenlerle eğitim verilen proje 81 ili kapsıyor. Habibat İçin Gençlik Derneği Başkanı, açıklamasında projeye en çok gelir düzeyi düşük insanların ve kadınların ilgi gösterdiğini bildirdi.

Serpil Timuray, Vodafone olarak eğitim eşitliğine yaptıkları yatırımların devam ededeceğini de sözlerini ekledi. BTK Başkanı Tayfun Acarer, projeye verdikleri desteğin devam edeceğini söylerken internete olan yatırımların artacağını da açıkladı.

Toplantı, proje sayesinde eğitim gören ve kendi şirketlerini açan gençlerin yaptığı konuşmalar ve ödül töreniyle toplantı sona erdi.

 

:: Bu tarz projeleri destekliyor musunuz? Sizce şirketler başka hangi eğitimleri vermeli?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Vodafone Kaç Kişiye Bilgisayar Öğretti?”

 1. bukalemon dedi ki:

  tebrikler vodafone

 2. takein dedi ki:
  Alıntı The Dark Knight Nickli Ãœyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Vodafone Kaç Kişiye Bilgisayar Öğretti


  Þirketlerin sosyal sorumluk kampanyaları devam ediyor. Vodafone’un bilgisayar öğretime yönelik özel projesi ilk meyvelerini veriyor. Peki, projeyle kaç kişi bilgisayar öğrendi?

  umarım sosyal sorumluluk kampanyası iphone 4 kampanyasına benzemez 2,5 ay oldu telefon alamadık başarılarından dolayı vodafone’u kutluyoruz…

" Vodafone Kaç Kişiye Bilgisayar Öğretti? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone Kaç Kişiye Bilgisayar Öğretti? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone Kaç Kişiye Bilgisayar Öğretti? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "