Okunma

Vodafone Kadınlara Destek Oluyor


07 Kasım 2012 Çarşamba 15:00
Vodafone Kadınlara Destek Oluyor

Türkiye Vodafone Vakfı’nın, kadınların ekonomik ve sosyal yaşamdaki varlığının güçlendirilmesi ve sosyal uçurumların kapanması hedefiyle hayata geçirdiği Teknolojide Kadın Hareketi Projesi kapsamında İzmir, İstanbul ve Samsun illerinin ardından Ankara‘lı kadınlara yönelik düzenlenen teknoloji ve girişimcilik eğitimleri tamamlandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı himayelerinde; KAGİDER ve TBV işbirliği ile hayata geçirilen Teknolojide Kadın Hareketi Projesinin Ankara eğitim ayağı, 1-2 Kasım 2012 tarihlerinde Ankara Best Hotel’de gerçekleştirildi.

Eğitimlere 71’i ev kadını, 60’ı çalışan olmak üzere toplam 131 Ankara’lı kadın katıldı. Ankara’lı kadınlar, teknoloji okur yazarlığı, kişisel gelişim, satış / pazarlama teknikleri ve girişimcilik konularında eğitim aldılar.

İstihdamdaki kadınları girişimciliğe teşvik ederken, çalışmayan kadınları sosyal yaşama dâhil ederek ekonomik özgürlük kazanmalarını destekleyen Teknolojide Kadın Hareketi Projesi; kadınların mobilize edilmesi ve istihdama katılmasına yönelik sosyal bir iş modeli olarak, Türk toplumunun ve ekonomisinin sürdürülebilir gelişimine önemli bir destek sunuyor.

:: Teknolojide Kadın Hareketi Projesi Ankara ayağı tamamlandı.

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Vodafone Kadınlara Destek Oluyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone Kadınlara Destek Oluyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone Kadınlara Destek Oluyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "