Okunma

Vodafone, Mali Yılının İlk Çeyrek Performansını Açıkladı


20 Temmuz 2013 Cumartesi 10:44
Vodafone, Mali Yılının İlk Çeyrek Performansını Açıkladı

Telsim ile birleşmesinden sonra Türkiye‘de ciddi atılımlarını sürdüren Vodafone, çift haneli büyüme trendini sürdürmeye devam ediyor. Global olarak en hızlı büyüyen Vodafone bölümü olan Vodafone Türkiye, 2013-14 mali yılı ilk finansal sonuçlarını açıkladı.

Açıklanan mali çeyrek sonuçlarına göre, servis gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15,5’lik büyüme kaydederek 1,4 milyar TL’ye ulaştı. Vodafone, 15 çeyrektir çift haneli büyümesini böylece sürdürmeye devam etmiş oldu.

937 bin artış ile 19,3 milyon abone

Vodafone Türkiye‘nin toplam abone sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre 937 bin artarak 19,3 milyona yükseldi. 16 ülkede hayata geçirilen Vodafone Red tarifeleri, Türkiye’de de faturalı abone bazındaki büyümenin öncülerinden oldu. Faturalı abone sayısı ise toplam abone sayısının yüzde 36’sına ulaştı.

Ortalama ARPU (abone başına gelir) performansı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,7 artışla 22,1 TL olarak gerçekleşti.

Ses trafiğinde  yüzde 17 büyüme

Ses trafiği geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17 artarak 22 milyar dakika ile rekor bir seviyeye ulaştı. Böylece abone başına aylık konuşma süresi 380 dakika ile oldukça yüksek bir seviyeye ulaşmış oluyor.

Veri gelirlerinde yüzde 50 büyüme

Vodafone Türkiye‘nin bu çeyrekte abone bazındaki akıllı cihaz penetrasyonu, geçen yılın aynı dönemine göre 7,6 puan artışla yüzde 25,4’lik seviyeye ulaşırken, veri gelirleri ise geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 50 arttı.

:: Vodafone Türkiye’nin çift haneli büyümesini neye bağlıyorsunuz?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Vodafone, Mali Yılının İlk Çeyrek Performansını Açıkladı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  görme engelli bir Turkcell kullanıcısı olarak,
  Turkcell içi 1500 dakika,
  her yöne 500 dakika,
  Turkcell içi 10000 sms,
  her yöne 1000 sms,
  her yöne 100 mms,
  250 Mb interneti 30 TL’ye kullanıyorum.
  Ağustos ayı itibariyle bu pakete geçiş yaptım.
  fatura kesim tarihimden sonra, söz konusu tarife aktif olacak.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  marancı 20.07.2013 17:15 Operatörlerin en büyük yanlışı bazı kampanyaları bazı hususi durumlarda sunmaları @pumperking inde dediği gibi. Sırf bu yüzden mevcut hattımı Turkcell’den alıp 3 ay bekletmiştim avea ya taşımak için. Ben taşıdım 1 haftaya kaldırdılar kampanyayı

  Btk mevcut kampanya durumlarınada bir el atsa keşke

 3. marancı dedi ki:

  Operatörlerin en büyük yanlışı bazı kampanyaları bazı hususi durumlarda sunmaları @pumperking inde dediği gibi. Sırf bu yüzden mevcut hattımı Turkcell’den alıp 3 ay bekletmiştim avea ya taşımak için. Ben taşıdım 1 haftaya kaldırdılar kampanyayı

 4. pesimist dedi ki:

  Vodafone candır.

 5. pumperking dedi ki:

  Büyür ***** aboneler çekmek için güzel kampanyalar yapı***** abone olunduktan sonra hiçbir hakkın ***** kampanyalar sadece yeni ***** aboneleri çok çabuk ***** />

  ben 30 lira öderken benim tarifemin 2 kat avantajlısını 25 liraya satı***** eşitlik?

" Vodafone, Mali Yılının İlk Çeyrek Performansını Açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone, Mali Yılının İlk Çeyrek Performansını Açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone, Mali Yılının İlk Çeyrek Performansını Açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "