Vodafone Mobile Clicks 2011 Sonuçlandı!


18 Eylül 2011 Pazar 22:00
Vodafone Mobile Clicks 2011 Sonuçlandı!

Vodafone Grubu’nun mobil internet sektöründe global olarak düzenlediği Mobile Clicks 2011’in Amsterdam finali gerçekleştirildi. Türkiye‘de finale kalan toplam beş proje arasından seçilen Bill Gastro, Amsterdam’da gerçekleştirilen büyük finalde Türkiye‘yi temsil etti.

Dünya çapında mobil internet sektöründeki girişimcilere yönelik düzenlenen en geniş çaplı yarışma olma özelliğini taşıyan Vodafone Mobile Clicks 2011’in kazananları, 17 Eylül 2011 tarihinde Amsterdam PICNIC Festivali’nde, tüm ülke finalistlerinin davet edildiği büyük finalde açıklandı. SDN olarak etkinliği yerinde takip ettik.

2011 ayağı toplam yedi ülkede gerçekleştirilen Mobile Clicks; Almanya, Hollanda, Portekiz, İrlanda, İspanya ve İngiltere’ye ilaveten bu sene ilk defa Türkiye‘den de girişimcilerin katılımıyla düzenlendi. Yarışmanın Türkiye elemesinde finale kalan Whonear, GorDinle, Please Mobile Me, BillGastro ve Phoneist.com arasından birinci seçilen Bill Gastro, Amsterdam finalinde ülkemizi temsil etti.

Amsterdam finalinin jüri üyeleri arasında Vodafone İçerik Servisleri Direktörü Lee Epting, Roulette Cricket Genel Müdürü Dave Tharp, Vodafone Ventures VC ve Girişim Şefi Peter Barry, Neuhaus Partners Başkan Yardımcısı Paul Jozefak, Seedcamp Ortağı Reshma Sohoni ve The Next Web AB Editörü Martin Bryant gibi mobil iletişim dünyasının önde gelen önemli isimleri yer aldı.

 

Yarışmada orijinallik, yaratıcılık ve inovasyon, teknik ve operasyonel uygulanabilirlik, son kullanıcılara sağlanan değer ve yönetim ekibi kalitesi olmak üzere toplam 5 kriter üzerinden değerlendirilen projeler arasından birinci seçilen Frogtek 150 bin Euro almaya hak kazanırken; ikinci seçilen Parcel Genie 50 bin Euro, üçüncülüğe yerleşen Wunderlist ise ise 25 bin Euro ile ödüllendirildi.

Bill Gastro Hakkında


Bill Gastro, restoranların işlerini mobil ve online kanallar üzerinden yönetmelerini ve tanıtmalarını sağlayan yenilikçi bir mobil POS çözümü. Bill Gastro projesinin sahibi olan grup, aynı isimli şirketin sahibi Berkant Kölem ve İsmail Ürün’den oluşuyor. Mayıs 2011 tarihinde kurulan şirket, mobil internet sektöründe faaliyet gösteriyor ve bu alanda yenilikçi çözümler üretiyor.

 

 

Vodafone Türkiye Bireysel Data Ürün ve Servisleri Bölüm Başkanı Ömer Kuyucu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Mobil iletişim dünyasına yeni bir soluk kazandıracak öncü teknolojilerin gelişiminde üstlendiğimiz rolün bilinciyle, Türkiye’deki nitelikli insan kaynağına ciddi şekilde yatırım yapıyor ve Türkiye’deki girişimcilerimizin uluslararası arenaya taşınmasına katkı sağlıyoruz. Mobile Clicks 2011, bu sene ilk defa Türkiye’den de girişimcilerin katılımıyla düzenleniyor olması dolayısıyla bizim için ayrı bir değer arz ediyor. Bugün Türkiye’deki girişimcilerimizin ürettiği çözümlerin uluslararası arenada rekabet edebilecek seviyeye gelmiş olması bizim için son derece mutluluk verici. Mobile Clicks 2011’de Bill Gastro projesiyle ülkemizi temsil eden ve Türkiye’nin girişimcilik alanındaki sesini duyuran Berkant Kölem ve İsmail Ürün’ü başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Vodafone Türkiye olarak, bu ikiliye dünya kapılarını açmış olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Kendilerinin önümüzdeki süreçte uluslararası anlamda daha pek çok başarılı girişime imza atacaklarına olan inancımız tam.” şeklinde konuştu.

Vodafone Grup Tüketici Servisleri Direktörü Antonio Garcia Urgeles ise Mobile Clicks’in, Vodafone’un global anlamda AR-GE’ye ve inovasyona yaptığı yatırımların önemli bir ayağını temsil ettiğini belirttiği konuşmasında şu şekilde konuştu: “Vodafone olarak dünyanın önde gelen mobil iletişim teknolojilerini kullanıcılarımız ile buluşturmak üzere inovasyon kavramını her zaman için en önemli gündem maddelerimizden biri olarak ele alıyoruz. Mobile Clicks 2011 aracılığıyla, iki farklı ve zengin dünyayı bir araya getiren ve son derece geniş bir inovasyon alanı sağlayan mobil internet konusunda etkin girişimcileri bilgilendirip, bu alanda yaratıcı çözümler oluşturulmasına katkıda bulunuyor olmaktan memnuniyet duyuyoruz” şeklinde konuştu.

 

::Türkiye’de girişimcilik adına yapılan yarışmaları yeterli buluyor musunuz?
yazarCem Şahin

Eline geçen her şeyi inceleme potansiyeline sahip olan yazar, bilgisayar donanımları ve yazılımlarının ardından otomobillere de el atmak üzere.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Vodafone Mobile Clicks 2011 Sonuçlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone Mobile Clicks 2011 Sonuçlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone Mobile Clicks 2011 Sonuçlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  2. 2 Yetkili bi abi geliyor! Saat 21.00'da canlı yayın! Yetkili bi abi geliyor! Saat 21.00'da canlı yayın!
  3. 3 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  4. 4 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
  5. 5 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  6. 6 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  7. 7 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  8. 8 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  9. 9 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  10. 10 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!