Okunma

Vodafone Reklamlarına Yasak Geldi mi?


23 Haziran 2011 Perşembe 12:21
Vodafone Reklamlarına Yasak Geldi mi?

Reklam savaşlarında yeni cephe Vodafone tarafında yaşandı. Capital 500‘le ilgili reklamları Reklam Özdenetim Kurulu‘na şikayet edildi.

Peki Vodafone bu konuda neler söylüyor. İşte Vodafone’un açıklaması;

Vodafone Kendini Savundu

“Capital 500” reklamımızla ilgili hakim operatör tarafından Reklam Özdenetim Kurulu’na yapılan şikayete ilişkin, Kurulun bu hafta yaptığı değerlendirme toplantısında söz konusu reklamla ilgili şikayet edilen maddelerin neredeyse tamamına yakınında Vodafone haklı bulunmuştur.

Hakim operatör tarafından Reklam Özdenetim Kurulu’na şikayet edilen “Capital 500” reklamımızla ilgili Kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, reklamda “Capital Dergisi’nin belirlediği en büyük 500 şirketten kaçı Vodafone’lu oldu” şeklindeki soruya verilen “246 şirket” sayısına yer verilmesinde bir sakınca görülmediği belirtilmiştir.

Ayrıca Kurul’a iletilen “BTK Üç Aylık Net Satış Gelirleri Raporu”nun 1. ve 4. çeyrekteki rakamların karşılaştırılmasına bakıldığında Vodafone Türkiye’nin net satış gelirlerindeki artışının pazarın ortalama büyümesinden daha yüksek olması sebebi ile reklam filminde “Türkiye’nin en hızlı büyüyen operatörü” iddiasına yer verilmesi aykırı bulunmamıştır.

Vodafone Türkiye, “Capital 500″ reklam filminin yayınına tüm hızıyla devam edecektir.”

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

:: Bu reklam krizini bir tüketici olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Vodafone Reklamlarına Yasak Geldi mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone Reklamlarına Yasak Geldi mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone Reklamlarına Yasak Geldi mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "