Okunma

Vodafone Türkiye’den Açıklama


11 Eylül 2009 Cuma 20:07
Vodafone Türkiye’den Açıklama

İkitelli’deki sel felaketinden etkilenerek kullanılamaz hale gelen veri santralimiz dolayısıyla yaşanan sıkıntıların çözülmesiyle ilgili güncel bilgileri kamuoyu ile paylaşmaya devam etmek isteriz. “Vodafone iş sürekliliği programı” çerçevesinde, kurulan kriz yönetim ekibimiz liderliğinde, tüm çalışanlarımız ve iş ortaklarımızla elele yürütülen 7 gün 24 saat kesintisiz devam eden çalışmalar çerçevesinde:

– Kullanılamaz hale gelen İkitelli şebekemizin görevleri, 24 saat içinde diğer santrallemiz tarafından devralınmış ve bu sayede şebekemiz tekrar çalışır hale getirilmiştir.

– Bu felaket, toplam abonelerimizin yüzde 20’nin geçici iletişim sıkıntısı yaşamasına sebep olmuştur. Bu abonelerimizin iletişim kopukluğu, diğer santrallerimiz tarafından devralınmak suretiyle 10 Eylül Perşembe saat 13:00 itibariyle giderilmiştir.

– Sel bölgesindeki İkitelli santralimiz üzerinden çalışan ve devre dışı kalan 1400 adet Baz istasyonumuzun %95’inin onarımı tamamlanmış ve devreye girmiştir. Geri kalan baz istasyonları da, onarımları da en kısa sürede tamamlanarak, hizmete girecektir.

– Kriz yönetimi, tüm çalışmalarına 7 gün 24 saat kesintisiz devam etmektedir.

Bu boyutta bir hasar sonrası iyileştirme sürecimizin başarıyla devam ettiğini tüm kamuoyu ile paylaşır, bu süreç içerisinde bize anlayış gösteren abonelerimize, bu çalışmalarda bize destek veren iş ortaklarımıza teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Vodafone Türkiye

:: Bu açıklamayı nasıl yorumluyorsunuz?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Vodafone Türkiye’den Açıklama”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    İş ortaklarımız derken Koç sistemden bahsediyo 😀

  2. SDN Okuru dedi ki:

    İyi oldu ya en azından 1 gün olsun telefondan uzak kalabildim kafamı dinledim arada sırada kesilsin iyi oluyor.

" Vodafone Türkiye’den Açıklama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone Türkiye’den Açıklama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone Türkiye’den Açıklama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "