Okunma

Vodafone’da Son Durum!


27 Temmuz 2009 Pazartesi 14:03
Vodafone’da Son Durum!

Ülkemizde henüz yeni olmasına rağmen belki de 3G konusunda en fazla deneyime sahip olan operatör, Vodafone. 30 Temmuz‘dan itibaren 81 ilde aynı anda verilmeye başlanacak olan 3G hizmetiyle ilgili son durumu basın mensupları ile paylaşan Vodafone, gelişmeleri de basın mensuplarıyla paylaştı.

Kaybedilen Aboneler Yeniden Kazanılıyor

Türkiye‘deki 14 milyon abone sayısı ile şu anda pazar payı ve ciro bakımından 2. sırada yer alan Vodafone, numara taşınabilirliğinin hemen ardından çok sayıda abonesini diğer operatörlere kaptırmıştı. Son gelen rakamlar ise operatörü yüreğine su serpiyor.

Kaybedilen 400 binden fazla abonenin 300 bini yeniden kazanılmış durumda. Yeni kampanyalarla bu rüzgarı arkasına alarak çok daha iyi sonuçlar bekleyen Vodafone; Webşın, Vodafone Taksi, Mobil TV gibi servislerle abone sayısını arttırmayı hedefliyor.

3G, Ocağınızı Söndürmeyecek!

Vodafone Türkiye yönetiminin tam kadro katıldığı, İngiltere‘deki genel merkezin de 3G üzerinden video konferans ile davet edildiği bugünkü etkinlikte, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, 2010‘un kendileri için çok önemli başarılara imza attıkları bir yıl olacağını da dile getirdi.

Vodafone, hızlı internetle beraber bilinçsiz kullanımlar karşısında kabarık faturaların gelmesini önlemek için kullanıcılara bir üst limit belirleme imkanı da sunacak.

ShiftDelete.Net’in Sorularını Yanıtladı

Rakiplerin 3G fiyatlarını açıklamasına ve 30 Temmuz‘a sayılı saatlerin kalmasına rağmen, henüz fiyat konusunda açıklama yapmayan Timuray, ShiftDelete.Net‘in ilettiği bazı sorulara da şöyle cevap verdi;

SDN – 3G’yi, ADSL’e alternatif bir hizmet olarak mı görüyorsunuz yoksa tamamlayıcı bir seçenek olarak mı belirliyorsunuz?

Serpil Timuray – Başlangıçta tamamlayıcı bir hizmet gibi olsa da uzun vadede teknolojinin gelişmesi ile beraber, ADSL’in alternatifi olacağı muhakkak.

SDN – Fiyatları neden açıklamamakta ısrar ediyorsunuz?

Serpil Timuray – Son güne kadar açıklamayacağız. Nedeni ise tamamen bizim aldığımız stratejik ticari kararlar.

SDN – “Adil Kullanım” başlığı altında sınırsız internet kullanımı konusunda müşterilerinize bazı yaptırımlar uygulayacağınızı belirttiniz. Bunu biraz açıklar mısınız?

Serpil Timuray – Bir baz istasyonundan sürekli ve yüksek hızda veri tüketen ve diğer kullanıcıların haklarını gasp eden kişilere karşı bazı teknik önlemler aldık. Çözüm olarak, adil olarak kullanmayan kişinin internet bağlantısı yazılımlar tarafından otomatik olarak azaltılacak.

Vodafone Türkiye‘de son durum bu şekilde. 30 Temmuz’da her şey daha net olacak gibi görünüyor.

:: 3G’de sizce en başarılı operatör hangisi olur? Vodafone, Turkcell, Avea?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Vodafone’da Son Durum!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Trkcll goruntulu konuşmayı beceremedigini nisantasindaki VIP abonelerine ispatladı vodafone piyasada silip atar bnce

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Vodafone dünyadaki tecrübesi ile farkını gösterecek

 3. SDN Okuru dedi ki:

  “Uzayda yürümek varken dünyada koşmak niye?”
  3N, Turkcell varken Vodafone veya Avea’nın ne haddine!

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Daha hız nedir fiyat nedir bilgilendirme yapmadan, aba altından sopa gösteriyorlar. Nasıl bir iştir bu anlamadım!

" Vodafone’da Son Durum! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone’da Son Durum! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone’da Son Durum! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "