Vodafone’dan Bir Aşk Hikayesi


23 Mayıs 2010 Pazar 07:09
Vodafone’dan Bir Aşk Hikayesi

Türkiye Vodafone Vakfı, Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) işbirliği ile fiziksel ve sosyal açıdan dezavantajlı gençlerin hayata katılımlarını kültür sanat yoluyla desteklemek amacıyla kurulan Düşler Akademisi, farklı sanat dallarında verdiği eğitimleri profesyonel platformlara taşımaya devam ediyor.

Düşler Akademisi drama ve dans atölyelerinden eğitim gören 14 gencin katılımıyla kurulan Düşler Kumpanyası tiyatro grubu, ilk oyunu “Bir Aşk Hikayesi” ile 27 Mayıs 2010 Perşembe akşamı, Akatlar Mustafa Kemal Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak (Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak).

Sanatı, hayatının bir parçası haline getirmek ve birer “sanatçı” olmak isteyen fiziksel ve sosyal dezavantajlı gençler için alternatif bir sahne yaratmak amacıyla kurulan Düşler Kumpanyası; dezavantajlı gençlerin, eğitim aldıkları takdirde sahne sanatlarında da ne kadar başarılı olabileceğini gösteriyor.

 

 

 Düşler Kumpanyası “Bir Aşk Hikayesi” oyunu ilk gösterimi 27 Mayıs Akatlar Mustafa Kemal Merkezi Gösteri Salonunda

 

Düşler Kumpanyası, ilk oyununda en evrensel duygu olan ‘aşk’ı anlatan “Bir Aşk Hikayesi” ile seyirci karşısına çıkıyor. Profesyonel hayatlarında tiyatrocu, dansçı, psikolojik danışman olan gönüllü Düşler Akademisi eğitmenleri tarafından yazılan ve yönetilen oyun, Düşler Mahallesi’nde yaşayan sakinlerin birbirleriyle olan sıcak ve samimi ilişkilerini, şiirsel bir dil ile anlatıyor.

Oyun; hikayenin içine yedirilmiş işaret dili çevirileri/diyologları ve özenle yazılmış metni ile tüm fiziksel devazvantajlı gruplara hitap etmesi ile büyük dikkat çekiyor.

Düşler Kumpanyası oyuncularının, seyircilere yepyeni yorumlarla dolu farklı bir tiyatro deneyimi yaşatacakları “Bir Aşk Hikayesi” oyununun ilk gösteriminden ücret alınmayacak (Herkese Mobil İnternet).

:: Bu tür sosyal etkinliklerin artmasını istiyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Vodafone’dan Bir Aşk Hikayesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone’dan Bir Aşk Hikayesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone’dan Bir Aşk Hikayesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?