Vodafone’dan Bir Aşk Hikayesi


23 Mayıs 2010 Pazar 07:09
Vodafone’dan Bir Aşk Hikayesi

Türkiye Vodafone Vakfı, Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) işbirliği ile fiziksel ve sosyal açıdan dezavantajlı gençlerin hayata katılımlarını kültür sanat yoluyla desteklemek amacıyla kurulan Düşler Akademisi, farklı sanat dallarında verdiği eğitimleri profesyonel platformlara taşımaya devam ediyor.

Düşler Akademisi drama ve dans atölyelerinden eğitim gören 14 gencin katılımıyla kurulan Düşler Kumpanyası tiyatro grubu, ilk oyunu “Bir Aşk Hikayesi” ile 27 Mayıs 2010 Perşembe akşamı, Akatlar Mustafa Kemal Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak (Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak).

Sanatı, hayatının bir parçası haline getirmek ve birer “sanatçı” olmak isteyen fiziksel ve sosyal dezavantajlı gençler için alternatif bir sahne yaratmak amacıyla kurulan Düşler Kumpanyası; dezavantajlı gençlerin, eğitim aldıkları takdirde sahne sanatlarında da ne kadar başarılı olabileceğini gösteriyor.

 

 

 Düşler Kumpanyası “Bir Aşk Hikayesi” oyunu ilk gösterimi 27 Mayıs Akatlar Mustafa Kemal Merkezi Gösteri Salonunda

 

Düşler Kumpanyası, ilk oyununda en evrensel duygu olan ‘aşk’ı anlatan “Bir Aşk Hikayesi” ile seyirci karşısına çıkıyor. Profesyonel hayatlarında tiyatrocu, dansçı, psikolojik danışman olan gönüllü Düşler Akademisi eğitmenleri tarafından yazılan ve yönetilen oyun, Düşler Mahallesi’nde yaşayan sakinlerin birbirleriyle olan sıcak ve samimi ilişkilerini, şiirsel bir dil ile anlatıyor.

Oyun; hikayenin içine yedirilmiş işaret dili çevirileri/diyologları ve özenle yazılmış metni ile tüm fiziksel devazvantajlı gruplara hitap etmesi ile büyük dikkat çekiyor.

Düşler Kumpanyası oyuncularının, seyircilere yepyeni yorumlarla dolu farklı bir tiyatro deneyimi yaşatacakları “Bir Aşk Hikayesi” oyununun ilk gösteriminden ücret alınmayacak (Herkese Mobil İnternet).

:: Bu tür sosyal etkinliklerin artmasını istiyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Vodafone’dan Bir Aşk Hikayesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone’dan Bir Aşk Hikayesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone’dan Bir Aşk Hikayesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  2. 2 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  3. 3 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  4. 4 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  5. 5 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  6. 6 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  8. 8 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  9. 9 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti