Vodafone’dan Çiftçilere Süt Takip Hizmeti


25 Haziran 2012 Pazartesi 14:00
Vodafone’dan Çiftçilere Süt Takip Hizmeti

Mobil teknolojiler hayatımızın çok farklı alanlarında karşımıza çıkıyor. İş hayatını farklı çözümlerle renklendiren mobil teknolojiler, şimdi de çiftçilerin hizmetinde. Vodafone Türkiye, Çiftçi Kulubü altında yeni bir hizmeti dün Bodrum Milas’ta düzenlenen bir basın toplantısında tanıttı. 

Toplantıya Vodafone İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Vodafone Bireysel Genel Müşteri Segmentleri Pazarlama Direktörü Lütfullah Kitapçı, Milas Süt Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Çırak ve ABD’de organik süt ve yoğurt üreten ve tüm dünyaya örnek gösterilen Stonyfield çiftliğinin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Gary Hirshberg de katıldı.

Milas Süt Üreticileri Birliği ile işbirliğine gidin Vodafone Türkiye, çiftçilerin getirip teslim ettiği sütlerin anında takibini yapabilen Vodafone Süt Kayıt Sistemi servisini hayata geçirdi. 

Konuyla ilgili olarak ShiftDelete.Net‘e özel açıklamalar yapan Bireysel Genel Müşteri Segmentleri Pazarlama Direktörü Lütfullah Kitapçı şunları söyledi: 

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Vodafone Süt Kayıt Sistemi ile Vodafone Smart Tab’ler üzerinden bütün bu süreçler dijital ortama aktarılıyor. Veritabanı hizmeti tüm bilgilerin gerçek zamanlı olarak izlenmesine olanak sağlıyor.

Vodafone’un sağladığı SMS entegrasyon hizmeti ile ise bilgilerin veritabanına işlenmesini takiben, çiftçiler otomatik olarak teslim ettikleri süt ile ilgili SMS alıyor, aynı zamanda istedikleri zaman toplam ne kadar süt teslim ettiklerini sorgulayabiliyorlar.

Süt birliklerinin daha önce manuel olarak girdikleri bilgileri dijital ortamda kaydetmelerine, böylece çiftçiler ile çok daha şeffaf bir ticaret zemini oluşturmalarına olanak sağlayan Vodafone Süt Kayıt Sistemi, süt firmalarına ise bölge ve toplayıcı bilgilerine ilişkin günlük veri ve istatistikleri takip etme, böylelikle daha etkin planlama yapabilme avantajı sağlıyor.

:: Sistemi nasıl buldunuz? Sizce mobil teknolojilerin hayatımıza girmesi neleri değiştirecek?
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Vodafone’dan Çiftçilere Süt Takip Hizmeti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone’dan Çiftçilere Süt Takip Hizmeti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone’dan Çiftçilere Süt Takip Hizmeti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  2. 2 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  3. 3 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  4. 4 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  5. 5 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  6. 6 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  7. 7 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
  8. 8 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!
  9. 9 Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk) Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk)
  10. 10 Oppo Reno4 Pro inceleme ve özellikleri! Oppo Reno4 Pro inceleme ve özellikleri!