Vodafone’un 100 Bin TL İstediği Tweet!


03 Ağustos 2016 Çarşamba 10:03
Vodafone’un 100 Bin TL İstediği Tweet!

Türkiye’de uzun süredir faaliyet gösteren, pazarda ikinci sırada yer alan ve küresel bir marka olan Vodafone’un, teknoloji basınından bir meslektaşımızı dava etmesi, alışık olmadığımız bir durum.

Vodafone’un hak iddia ettiği konu, mahkemeye sunulan aşağıdaki belgede detaylı bir şekilde yazılmış.

16-08/03/100-bin.jpg

Özetle; “Haksız ve gerçek dışı paylaşımların, Vodafone’u tüketici nezdinde küçük düşürdüğü, saygınlığını ve güvenirliğini zedeleyerek manevi olarak zarara uğratması” gösterilerek, dava edilen meslektaşımız Kemalettin Bulamacı’dan da 100.000 TL (Yüz Bin TL) talep edilmiş.  

Davaya söz konusu olan paylaşım ise aşağıda;

Konu hakkında detaylı açıklama da bu adreste yayınlanmış ve Vodafone, hem paylaşımlara hem de haberin yayınlandığı adrese mahkeme kararıyla erişimi engellemişti.

İşi iletişim olanlar, bu sorunu konuşarak çözsün!

Her iki tarafın da bu iddialarını paylaştıktan sonra,  Türkiye’de çok önemli bir sorumluluğu üstlenen teknoloji yayıncılığında faaliyet gösteren bir platform olarak ShiftDelete.Net adına şunları paylaşmak istiyoruz;

Ülkemizde çok değerli yatırımları bulunan ve sunduğu hizmetlerle Türkiye’yi geleceğe taşımayı hedefleyen Vodafone’un, meslektaşımıza açtığı davayı geri çekmesini, verilerle net olan bir durumu, açık iletişim kurarak kamuoyu ile paylaşmasını bekliyoruz.

Zor günleri geride bırakan ülkemizde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘ın şahsına yapılan haksızlıklara karşı açtığı davaları bile bir kereliğine geri çekmesi, belki de bu durumun her iki taraf için düzelmesi adına iyi bir örnek teşkil edebilir. 

:: Konu hakkında sizin düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı bekliyoruz.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
63 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Şayet iddiası doğruysa Vodafone'un vergi kaçırması ne kadar etik olur onu tartışmak lazım. Bence SDN, davayı geri çek demekten ziyade savunup kazanmalı. Böylece kaçırılan vergi de faiziyle geri alınır. Çünkü iddia doğru çıkmış demektir…

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

bence herkes işini yapsın sizler son teknolojileri tanıtmak için varsınız ve insanlar bu sebepten sizleri takip ediyor, bırak vergi kaçırıyosa vergi memuru halletsin işini. umarım adam ceza alır ki sosyal medya üzerinden bir daha prim yapmaya kalkışmaz

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

🙁

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Türkiyede işe yarar bir operatör yok Baştada önüne geleni kazıklamaya çalışan Turkcell var şuan vodofone kullanıyorum lanet ettirdiler bana yakında bimcel'e geçeceğim inşallah.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

adamin biri cikip vergi kacakciligindan bahsediyor. yani ortada hakaretin otesinde bir dolandiricilik iddaasi var. yani ortada bir hakaret var, hadi uzatmayalim da barisalim gibi bir durum yok. yapilacak belli. o tweeti atan arkadas iddasini dayandirdigi kisi ve kuruluslardan aldigi bilgiyi resmi belgelerler destekleyecek ve iddasini dogrulamis olacak, destekleyemiyorsa hukuken cezasi neyse odeyecek. yani uzatilacak bir konu yok ortada.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Vodafone Önce kendi yaptığı hırsızlıkları milletin cebine uzattığı akrebi geri çeksin VodafoneNet bağlatmıştım benden onaylanırken istenenden daha fazla bir tutar isteniyor bunu bayi bildirmedi bana türkcell desen önüne geleni domaltır Türk Telekom Allah’a emanet hakkımızda hayırlısı…

" Vodafone’un 100 Bin TL İstediği Tweet! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone’un 100 Bin TL İstediği Tweet! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone’un 100 Bin TL İstediği Tweet! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!