Okunma

Vodafone’un Yarıyıl Sonuçları Açıklandı!


12 Kasım 2013 Salı 11:58
Vodafone’un Yarıyıl Sonuçları Açıklandı!

Vodafone Türkiye‘nin 2013-14 mali yılının Nisan-Eylül 2013 dönemine ait yarıyıl sonuçları açıklandı. Şirketin toplam gelirleri 2013-14 mali yılının ilk yarısında bir önceki mali yılın aynı dönemine göre %17,2 artışla bugüne kadarki en yüksek yarıyıl geliri olan 3,1 milyar TL olarak gerçekleşti.

Böylece şirketin toplam mobil gelir pazar payı, mali yılının ikinci çeyreğinde tüm zamanların en yüksek oranı olan %30,6’ya yükseldi. Ayrıca Vodafone‘un abone sayısı rekor seviye olan 19,6 milyona ve gelir pazar payı
%30,6 seviyesine yükselirken, veri gelirleri de geçen senenin aynı
çeyreğine göre %70 arttı.

Şirketin, 2013-14 mali yılının ilk yarısında Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr’ı geçen yılın aynı dönemine göre %24 artışla bugüne kadarki en yüksek yarıyıl seviyesi olan 550 milyon TL’ye yükseldi.

Abone sayısını en çok artıran operatör

2013-14 mali yılının yarıyıl sonuçlarına göre abone sayısını en çok artıran operatör 446 bin net abone artışı ile Vodafone Türkiye oldu. Böylece Vodafone Türkiye’nin toplam abone sayısı 30 Eylül 2013 itibariyle bugüne kadarki en yüksek seviye olan 19,6 milyon olarak gerçekleşti.

Veri gelirlerinde %70 artış

Vodafone Türkiye, veri gelirlerindeki artışı bu çeyrekte de istikrarlı bir şekilde devam ettirerek, geçen senenin aynı çeyreğine göre en yüksek veri gelir artışına ulaşan operatör oldu. Şirket, veri gelirlerinde geçen senenin aynı çeyreğine göre %70 artış kaydetti.

:: Vodafone’un gelirlerindeki artış hakkında neler düşünüyorsunuz?

 

 

 

 
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Vodafone’un Yarıyıl Sonuçları Açıklandı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Vodafone un ses kalitesinin Turkcell den farkı yok, bunu bireyselde Turkcell ve kurumsalda Vodafone kullanan biri olarak söylüyorum. Üstelik iki cihazda aynı.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  VODAFONE ses kalitesi yerlerde geziyor, artık operatörler arasında uçuk kampanya farkları yok, en geniş kapsama alanı kullanmak en mantıklısı

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Hak etti Beşiktaş için vodafone geçtim benim gibi bir çok kişide geçti

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Reklam kampanyası ve rekabetçi fiyatları sayesinde

" Vodafone’un Yarıyıl Sonuçları Açıklandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vodafone’un Yarıyıl Sonuçları Açıklandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vodafone’un Yarıyıl Sonuçları Açıklandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "