Okunma

Google Sesinizden Kişilik Tahlili Yapacak


16 Aralık 2010 Perşembe 10:30
Google Sesinizden Kişilik Tahlili Yapacak

Yaklaşık iki yıl önce projesi başlayan Google Voice Search (sesli arama) sistemi kısa bir zaman öncesine kadar şirketin öncelik verdiği çalışmalar arasında değildi.

Standart arama motoru özelliklerinin yetmediğini fark eden şirket tablet PC‘lerde ve akıllı telefonlarda sektörü ele geçirmek için yeni bir atılım gerçekleştirdi.

Firma, farklı dillere çevirmeye başladığı Voice Search sistemi için iki yenilik daha duyurdu. Bu yeniliklerden birisi ise bilimkurgu filmleriden fırlamış gibi.

 

 

Google 1984’e Oynuyor

Mevcut sistem, yaşınız, cinsiyetiniz ve aksanınıza göre size özel arama sonçuları sunuyordu. Ancak yeni teknoloji bir şeyi ararken sesinizin tonunu değerlendirip bu konuda psikoanaliz yapabilecek.

Arattığınız kelimeyle ilgili duygularınızı düşüncenizi ve o konu hakkındaki heyecanınızı değerlendiren site sizin için özel bir arama veri tabanı oluşturacak.

Google’ın müşteriye daha iyi hizmet verme anlayışı olarak göstediği sistem teknolojik bir fişleme olarak da algılanabilir. Teknoloji devinin sistemdeki diğer yatırımı ise popüler ürünler üzerine oldu.

Sadece cep telefonları üzerinde çalışan sistem artık iPad ve iPod Touch‘ları da destekleyecek.

:: Google’ın müşteri memnuniyeti adıyla kullandığı bu sistemler size güven veriyor mu?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Sesinizden Kişilik Tahlili Yapacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Sesinizden Kişilik Tahlili Yapacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Sesinizden Kişilik Tahlili Yapacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "